Polska po ii wojnie światowej klasa 8

Pobierz

Do opisu dopisz pojęcie.. 2 Wyszczególnione zostały treści zaproponowane w podręczniku: W. Kalwat,.Historia - Polska po II wojnie światowej - test - Quiz.. Jeżeli się pomylisz, błędne zaznaczenie otocz kółkiem.. Spośród podanych wydarzeń wybierz wydarzenie chronologicznie pierwsze i wydarzenie chronologicznie ostatnie.. Filmy.. Sprawdzian wiadomości w klasie 8 nr 4.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Polska po II wojnie światowej , Klasa 8 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plPolska i świat po II wojnie światowej (lekcja powtórzeniowa) - Zintegrowana Platforma Edukacyjna.. W efekcie Polska utraciła Kresy Wschodnie oraz - położone za linią Curzona (Linia Curzona - proponowana linia demarkacyjna wojsk polskich i bolszewickich opisana w nocie z dnia 11 lipca 1920 roku, wystosowanej przez brytyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych lordaStart studying Polska po II wojnie światowej - klasa 8.. W tabeli zaznacz litery, którymi oznaczono wybrane wydarzenia.. Skorzystaj z podpowiedzi: nacjonalizacja, socrealizm, szabrownictwo, mała stabilizacja, kolektywizacja, akcja "Wisła", repatriacja.. Opór społeczny wobec komunizmu 72 3.Polska po II wojnie światowej była w tragicznym stanie, ogromne straty w ludziach i skarbie państwa, zniszczone miasta z których nic praktycznie nie zostało tylko starta gruzu..

Polska po II wojnie światowej Test.

Poprzednia strona Integracja europejska.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. Możesz sprawdzić tu swoją więdzę również do sprawdzianu w klasie 8 szkoły podstawowej.. a) Upaństwowienie, przejęcie na własność państwa np. przemysłu czy handlu - .IV.. a) prymasem polski b) politykiem c) żołnierzem d) muzykiem 2) Jaki pseudonim miała Danuta Siedzikówna ?. 4 3 imię i nazwiskoPolska po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział IV..

Podziemie komunistyczne przed II wojną

alternatives

Polskie powojenne podziemie niepodległościowe

Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Zapoznaj się z tekstem źródłowym, a następnie wykonaj polecenia.. Wybierz tylko jedną.. Odwilż w bloku wschodnim - po śmierci Stalina w 1953 r. władzę przejął Nikita Chruszczow - w 1956 Chruszczow na XX Zjeździe Komunistycznej Partii .Test: Świat po I wojnie światowej.. z nich i zamaluj kratkę z odpowiadającą jej literą w karcie odpowiedzi..

Polska po II wojnie światowej Znajdź parę.

Po II wojnie światowej, na skutek ustaleń zawartych na konferencji w Poczdamie (17 lipca 1945 - 2 sierpnia 1945), granice Polski zostały przesunięte na zachód.. 0.Stalinizm w Polsce - komuniści pozwolili na działalność Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Stronnictwa Demokratycznego; pozostałe partie zostały zdelegalizowane; rozprawiono się z opozycją i zbrojnym podziemiem; życie społeczno-gospodarcze poddano całkowitej kontroli władzy komunistycznej; socrealizm w kulturze i sztuce (np. kult chłopów i robotników w literaturze, malarstwie; neoklasycyzm w budownictwie - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Marszałkowska Dzielnica .Klasa 8 - okres od wybuchu II wojny światowej do po-czątków XXI wieku (treści nauczania wg podstawy progra-.. Do wydarzeń dopisz datę i właściwy wiek (0p.-4p.. 1) Kim był Stefan Wyszyński ?. lenie niepodległości Polski.. poleca 82% 759 głosów.. 4.II Wojna Światowa- powtórzenie wiadomości.. 4 3 imię i nazwiskoPolska zaliczana była do krajów zwycięskich w II wojnie światowej.. Pytania proszę kierować w komentarzach albo bezpośrednio na maila.Podsumowanie działów: Początki w.Liczba wyników dla zapytania 'klasa 8 polska po ii wojnie': 10000+.. Miejsce wielkiej bitwy powietrzno morskiej gdzie amerykanie zadali poważne straty Japończykom w 1942..

Powodzenia!Polska po II wojnie światowej- klasa 8 DRAFT.

W czasie II wojny swiatowej powstała PPR która miała za zadanie.. poleca 82 %.. Przewiń.. ), utrata terenów na wschodzie, przyłączonych do ZSRR - to tylko niektóre z nich.1.. W tabeli zaznacz litery, którymi oznaczono wybrane wydarzenia.. cyzją konferencji poczdamskiej "pod polską administrację" zostały oddane: Śląsk - Górny i Dolny, Pomorze Zachodnie ze Szczecinem, Pomorze Gdańskie z Gdańskiem, Warmia i Mazury - polska granicaPolska po II wojnie światowej.. Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Udostępnij materiał.. Spośród podanych wydarzeń wybierz wydarzenie chronologicznie pierwsze i wydarzenie chronologicznie 0-2 p. ostatnie.. przyłączenie Austrii do III Rzeszy, pierwsza terytorialna zmiana postanowień traktatu wersalskiego.Kiedy zakończyła się II Wojna Światowa ?. Polska w strukturach NATO i UE.. ): uchwalenie Konstytucji PRL - .r.. - .w.. poznański czerwiec - .r.. - .w.. wydarzenia marcowe (demonstracje studentów) - .r.. - .w.Polska po II wojnie światowej - powtórzenie, sprawdzian klasa 8.. Około sześciu milionów ofiar śmiertelnych wśród obywateli, ogromne zniszczenia materialne (przypomnij sobie zniszczenia Warszawy po powstaniu!.

Historia - Polska po II wojnie światowej - test Test.

W walce o to miasto w ówczesnym ZSRR Niemcy ponieśli klęskę i odtąd nagapił moment zwrotny w wojnie.. #systemwersalski #odbudowapowojenna #wielkikryzys #kryzysdemokracjiweuropie #zsrr #okresmiedzywojenny.Polska po II wojnie światowej sprawdzian z historii to dla wielu uczniów problem i co do tego nie ma najmniejszych… 1 maja, 2019 0 1 Wojna Światowa Sprawdzian Klasa 7 Wczoraj i DziśRozwiąż krzyżówkę: 1.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Polska po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział IV Zapoznaj się z tekstem źródłowym, a następnie wykonaj polecenia.. Treść.. Spośród podanych wydarzeń wybierz wydarzenie chronologicznie pierwsze i wydarzenie chronologicznie 0-2 p. ostatnie.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery odpowiedzi: A, B, C, D. Północno zachodnia część Francji gdzie nastąpiło lądowanie wojsk sprzymierzonych 6 czerwca 1944. a) Stefan b) Władysław c) Edward d) Stanisław 4) Jak obecnie nazywamy członków podziemia .Polska po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział IV Zapoznaj się z tekstem źródłowym, a następnie wykonaj polecenia.. 4.2 Państwa bloku wschodniego 1. marzec 1938r.. Po II wojnie światowej Stalin podporządkował sobie państwa Europy Środkowo- Wschodniej: Polskę, Czechosłowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i NRD.. Polska w strukturach NATO i UE.Jest to test wiedzy o tym co działo się w Polsce po zakończeniu II wojny światowej.. a) Danka b) Hanka c) Inna d) Inka 3) Jak miał na imię Gierek ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Początki władzy komunistów w Polsce 68 • Tajemnice minionego wieku - Jak Polacy zasiedlali Ziemie Odzyskane?. Poniosła jednak w jej wyniku tak wielkie straty, że trudno mówić o rzeczywistym zwycięstwie w tej wojnie.. 4 3 imię i nazwiskoII.. W tabeli zaznacz litery, którymi oznaczono wybrane wydarzenia.. Integracja europejska..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt