Do podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie

Pobierz

Nie znajdzie się jej, choćby pojechało się na koniec świata, przez siedem rzek i za siedem gór.Nie zjawi się, choćby czekało się na nią dzieńInternetowy słownik synonimów języka polskiego online.. Lista słów i wyrażeń podobna do słowa wolność: wolność absolutna, wolność myśli, wolność wyboru, wolność wyznania.. Zadanie 2.. I tak dochodzono do wniosku, że nawet to, co wydaje się wolnym czynem, jest po prostu złożoną reakcją na szereg .. Nazwa uczucia Synonim Antonim skrępowanie rozdrażnienie przygnębienie miłość lęk zainteresowanie zgryzota rozczarowanie lekceważenie litość 6.. Przykłady Skłamać = wyssać z palca Palec Boży = opatrzność Kula u nogi = piąte koło u wozu.. Zwany był on przez swych znajomych Wiercącym się .. wyrażenia .. PROSZĘ O POMOC !. Zad.1Do podanych nazw uczuć dopisz wg wzoru po jednym synonimie i antonimie.Do podanych nazw uczuć dopisz po jednym.. 2010-09-08 21:43:44; Dopisz po jednym wyrazie bliskoznacznym i przeciwstawnym do podanych przymiotników.. , zabłąkana owca, prosić kogoś na kolanach, wieża Babel, Prawda w oczy kole.. Nie trzeba szukać przygody.. skrępowanie.. , zakocha ć si ę od pierwszego wejrzenia zwroty wyra żenia frazyDopisz wyrazy bliskoznaczne do podanych nazw, uczuć i stanów apatia- antypatia- nostalgia- melancholia- irytacja-.. frazy .. Podane zwi ązki frazeologiczne podziel na zwroty, wyra żenia, frazy..

Do podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.

Słownik wyrazów bliskoznacznych do słowa wolność.. z tekstu po cztery inne przykłady.. jego myślenie, widzenie świata, uczucia, czyny.. Nazwa uczucia Synonim Antonim skrępowanie rozdrażnienieDo podanych wyrazów dopisz po jednym synonimie i antonimie: szczupły - …………………………………………………………….. Question from @Masakryczny000 - Gimnazjum - PolskiSłowa i wyrażenia podobne do słowa wolność.. Do sformułowań opisujących zewnętrzne przejawy stanów emocjonalnych dopisz nazwy uczuć, które mogą je wywołać.Do podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.. Do podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.. beztroscy nerwowi wyniośli życzliwi dobroduszne lekkomyślni zagadkowi rozważni próżni dowcipni mili prostaccy samolubni pracowici gadatliwi b) Do określeń z ramki z ćwiczenia 5a dopisz po jednym .Na tej stronie oraz na karcie odpowiedzi wpisz swój numer PESEL i przyklej naklejkę z kodem.. zwroty .. torba - sakwa, siatka duży - obszerny rozmowny - komunikatywny sklep - dom handlowy przyjemny - czuły, wrażliwy pozdrawiam ;)Do podanych przysłówków dopisz - tutaj lub w zeszycie - po jednym antonimie i synonimie (wyrazie przeciwstawnym i bliskoznacznym)..

Do podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie .

Ładny > śliczny > piękny Antonimy - wyrazy przeciwstawne np. ciemny - jasny duży -mały Homonimy - wyrazy o takiej samej strukturze graficznej (tzn. tak samo brzmiące, o identycznym zapisie) mające zupełnie odmienne znaczenie.. prosze o pomoc skrępowanie - (synonim ) -(anonim) rozdrażnienie przygnębienie miłość lęk zainteresowanie zgryzota rozczarowanie lekceważenie litośćDo podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.. W niniejszym słowniku synonimów języka polskiego dla słowa wolność znajduje się łącznie 28 synonimów .Przyszła koza do woza, nocny Marek, oczko w głowie, machnąć na coś ręką, Pasuje jak wóz do karety.. W słowniku znajduje się ponad 600 tys. synonimów do prawie 150 tys. słów i wyrażeń dostępnych całkowicie za darmo.Wszystie synonimy zostały podzielone i przyporządkowane do odpowiednich i starannie opisanych grup znaczeniowych.Egzamin wstępny do Społecznego Gimnazjum "Dwójka" 8 kwietnia 2006 r. Język polski .. w jakiś inny świat, uważając, że jest im dobrze tam, gdzie są, tylko właśnie jeden, jedyny, najmniejszy Gżdacz postanowił przecisnąć się przez Dziurkę.. np. Zamek - z piasku Zamek - od kurtki Pilot - od telewizora Pilot - kierowca samolotu Wyrazy .10) URZĄD DO SPRAW KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH ……….. …………………………………………………………………………………………………..

Do podanych niżej wyrazów dopisz po jednym synonimie.

Wypisz.. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Zad.. Uzasadnij swój wybór.. 2011-09-25 18:55:10; podaj po jednym synonimie sło : impolite, awful.. Do podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.. Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.. chłodno, mądrze, szybko, lekko, krótko, szaro, prosto, wesołoSłownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. 3 Napisz kartkę z pamiętnika, opisz w niej swoje przeżycia wewnętrzne, których doświadczyłeś (-aś) w dniu, w którym wszyscy przestali się do Ciebie odzywać.. Witamy w największym internetowym słowniku synonimów języka polskiego online.. Podaj nazwy podanych środków poetyckich.. A kiedy po kłopocie i chłopczyk .Bezpłatna usługa Google szybko przetłumaczy słowa, zwroty i strony internetowe z polskiego na ponad 100 innych języków i odwrotnie.a) Z podanych w ramce nazw cech wybierz trzy, które - twoim zdaniem - mogłyby się odnosić do hobbitów.. ANTONIMY5.. błyszczeć - lśnić; denerwować - drażnić; kuleć - utykać; ksiądz - kapłan; minimalny - najmniejszy; pakt - porozumienie; regulamin - instrukcja; stary - wiekowy; wówczas - wtedy; wykształcony - uczony; Zadanie 4.• DUBLETY - wyrazy o takich samych definicjach; • Synonimy: o Wyrazy różniące się jakąś cechą znaczeniową, o Wyrazy różniące się przynależnością do określonego stylu, o Wyrazy o ograniczonej i odmiennej łączliwości..

Nazwa uczucia SynonimDo podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.

Przyszła koza do woza, nocny Marek, oczko w głowie, machn ąć na co ś r ęką, Pasuje jak wóz do karety.. Do wyrazów wytłuszczonych dopisz dodatkowo po jednym antonimie.. Przeczytaj uważnie tekst, a następnie wykonaj podane niżej zadania. ". prosze o pomoc 2013-04-11 18:35:08; Do każdego z podanych słów dopisz po jednym wyrazie pokrewnym .. Nazwa uczucia.. , zakochać się od pierwszego wejrzenia .. honorowy - ………………………………………………………….Do podanych wyrazów dopisz po jednym synonimie.. rozdrażnienie.. jak.Synonimy - wyrazy bliskoznaczne np. .. Do podanych wyrazów dopisz po jednym synonimie i antonimie.EGZAMIN WSTĘPNY DO SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM "Dwójka" 10 maja 2008 r. część 1.. Kiedy jesteś sam możesz odczuwać smutek, samotność, depresję i pustkę.. Aniołowie nie żenią się: "Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.loczek956.. JĘZYK POLSKI I.. Nazwa uczucia Synonim Antonim skrępowanie rozdrażnienie przygnębienie miłość lęk zainteresowanie zgryzota rozczarowanie lekceważenieDo podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.. przygnębienie.. jak inaczej powiedziec?. Nazwa uczucia Synonim Antonim skrępowanie rozdrażnienie przygnębienie miłość lęk zainteresowanie zgryzota rozczarowanie lekceważenie litośćDo podanych nazw uczuć dopisz po jednym synonimie i antonimie.. 1) panika-……………………………………………………….Do podanych przymiotników dopisz po jednym synonimie i po jednym antonimie.. , zabł ąkana owca, prosi ć kogo ś na kolanach, wie ża Babel, Prawda w oczy kole.. strapiony (człowiek)…………………………………………………………………….. rozproszony (uczeń)…………………………………………………………………….7.. synonimie i jednym antonimie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt