Przemówienie dyrektora szkoły z okazji 3 maja

Pobierz

Na pamiątkę tego wydarzenia 3 maja ustanowiono Świętem narodowym.. Oprócz standardowych powitań i podziękowań, powinno się też odnosić do historii szkoły, czasami także do historii regionu i Polski.. Jan Zamoyski w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej, w 1600 roku zapisał znamienne słowa: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".Pierwszy zjazd wychowanków i absolwentów liceum z lat 1924 - 1954 odbył się 5 maja 1984 r. Zgromadził wówczas 220 najstarszych byłych uczniów naszej szkoły.. Zamknięty, swój nasz świat.. Witam Was serdecznie na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny 2016/2017.. _____ - Szkoła to taki niewielki świat.. "Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; Każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu.. No, i zaczęło .18.. A okazja jest wyjątkowa, bo dziś wszystkie mamy obchodzą swoje święto.. PAMIĘTAJ O !. Zadzwoń 795 276 692.. Mówił: "Spotykamy się dzisiaj, by po raz kolejny pożegnać rok szkolny, który dla wielu z nas był czasem wytężonej pracy i nauki.. Zniesiono złotą wolność szlachecką.Podsumowując: przemowa dyrektora szkoły w tak uroczystym dniu powinna być po trosze wzruszająca, a po trosze radosna.. W związku z zbliżającymi się Mikołajkami, chciałabym podzielić się z Wami pewnymi refleksjami.. Szanowni Goście: Panie Wójcie, Panie Przewodniczący Rady Gminy Pęcław, Pani Sekretarz Gminy, ..

Przemówienie dyrektora szkoły.

Musi też scalać budynek szkolny z patronem.Przemówienia znanych osób.. Ilość wyświetleń: 6334.. Przemówienie pana Dyrektora… PIOSENKA "Uwierz Polsko" Moja Ojczyzna, moja Polska, Moja Ojczyzna to mój dom, Którego strzeże Ojciec, Matka I wiara od lat.. I to zarówno tą bardzo odległą, jak i tą najbliższą.Wszystkie teksty w serwisie są autorskie, pisane przez naszych specjalistów.. ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA I 100.. Przemówienie studniówkowe (ok. 3 min.). "Rok szkolny 2019/2020 był bardzo wyjątkowy.. Jak co roku organizujemy sobie klasowe.· Serdecznie witam zaproszonych na dzisiejszą uroczystość "przyjaciół szkoły" · Przedstawicieli prasy i radia · Bardzo serdecznie witam Rodziców oraz młodzież naszego Gimnazjum Panie!. Zobacz przykładowe przemówienie w formacie pdf: Pobierz darmową próbkę.. Bez nich mowa będzie niepełna.Przypadł mi w udziale miły zaszczyt powitania Was na uroczystości, którą nasza szkoła pragnie uczcić dwusetną rocznicę Konstytucji 3 Maja.. Powinna zawierać w sobie pierwiastek podziwu i podziękowania a wszystko musi być okraszone dykteryjką i ciekawym cytatem odnoszącym się do roli kobiety w wychowaniu dziecka.Przemówienie dyrektora szkoły średniej Spis treści przemówień dla dyrektora liceum lub technikum 1.. Przemówienie Przewodniczącej Rady Rodziców z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dział: Sytuacje okolicznościoweOd tych słów Alberta Einsteina rozpoczął swoje przemówienie na zakończeniu roku szkolnego 2015/2016 Dyrektor Grzegorz Walotek..

Przemówienie z okazji Mikołajek.

Na przestrzeni wieków wielcy mówcy tego świata potrafili wpływać na wydarzenia, które dzisiaj uznajemy za historyczne.. Niezależnie gdzie pracujesz pomożemy Ci odnieść sukces przed publicznością.. II Wejście pocztu sztandarowego III Hymn narodowySzkoła.. Zobacz jak wiele z tego o czym mówili jest do dzisiaj aktualne.. (Obraz przedstawia przemówienie Dyrektora Szkoły z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, biało-czerwone tło).. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi,się słyszeć słowo - "ZJAZD".. KLASY 4 - 8 W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Wierzymy, że On będzie żył w każdym z nas i pozwoli nam "Wypłynąć na głębie.". Życzę całej społeczności szkolnej owocnej współpracy i wytrwałości w dążeniu ku wartościom i ideałom szczególnie cenionym przez Jana Pawła II.. Głos oddaję panu Dyrektorowi .. Szanowni Państwo, drodzy uczniowie.. Szkoła podstawowa Gimnazjum Liceum Studia.. ROCZNICA WYBUCHU III POWSTANIA ŚLĄSKIEGO W NASZEJ SZKOLE..

Przemówienie z okazji Dnia Kobiet (ok. 3 min.)

Przemówienie z tej okazji powinno zawierać więcej elementów.. Są tu jasne i mniejsze głowy, radości i smutki, porządki i nieporządki.. Data edycji: 2020-10-15 22:39:12.. Świętujemy sukces, jakim było ustanowienie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.. Wiwat, Maj, piękny Maj, Dla Polaków błogi raj.. Równie nietypowe jest pożegnanie z Wami, inne niż wszystkie do tej pory, ponieważ nie możemy spotkać się z Wami osobiście, nie możemy uścisnąć Wam dłoni i pogratulować ukończenia szkoły oraz sukcesów.Z tej okazji każdy dyrektor powinien wygłosić przemówienie.. zwrotach skierowanych do sluchaczy np. Panie i Panowie .. określeniach dotyczących czasu i miejsca uroczystości np. szczególny dzień .. zwrotach wyrazających uczucia np. Mam zaszczyt .. , Z radością .. prosil byl o pomoc, niech to bedzie gdzies na 6 liniejek.. Moja Ojczyzna to historia, Pamięć o poległych za nasz kraj,PISMA I LISTY Tutaj znajdziesz gotowe przemówienia dla dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników wyższych uczelni oraz innych osób związanych z oświatą.. Steve Jobs, Abraham .Obchodzimy dzisiaj 100 rocznicę wprowadzenia Konstytucji 3 Maja..

Rodzice i przyjaciele szkoły.

70-lecia istnienia tejże instytucji" - oznajmiła Pani dyrektor Falborska.. Doświadczaliśmy oczarowania tajemnicą, o której mówi Albert Einstein w przytoczonym cytacie.Przemówienie Burmistrza Pajęczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Przez Redakcja 5 maja 2014 0 Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Pajęczno "Ucisk braci naszych cisnął, niemoc w ręku króla spała, a wtem Trzeci Maj zabłysnął i cała Polska powstała.. (Wersja długa przeznaczona na uroczystość oficjalną) 4.. Na skróty.SCENARIUSZ PRZEDSTAWIENIA Z OKAZJI DNIA RODZINY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY : Magdalena Mirzewska BRASZOWICE , CZERWIEC 2012 Prowadzący I: Witam serdecznie wszystkich rodziców przybyłych na nasze spotkanie.. Była ona przełomem w ówczesnej polityce.. Przemówienie do wszystkich uczniów Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu.. Mówi się o nas, Polakach, że jesteśmy społeczeństwem - jak żadne chyba inne - zafascynowanym przeszłością.. Panowie!. Jeśli jesteś dyrektorem i po wielu latach skończyły Ci się pomysły, nie chcesz się powtarzać, to przemówienie dyrektora szkoły z okazji dnia matki napiszemy dla Ciebie.. Drogie koleżanki i drodzy koledzy!. #przemowienia #dzienmatki #dyrektorszkoly przemowienia.wielkie-oko.plJak zdążyliście się zorientować, fragment ten odnosi się do osobistych przeżyć dyrektorki.. Zlikwidowane obecne od dawna wady systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów.. Głos oddaję pani Dyrektor.. Nauczyciele nie pozwolili żyć nam zbyt długo w niepewności i potwierdzili nieoficjalne informacje - "Dnia 5 października Zespół Szkół nr 3 w Kutnie organizuje zjazd swoich absolwentów z okazji.. Przemówienie dyrektora SP na zakończenie roku szkolnego w klasach VIII (około 3,30 minuty) Fragment przemówienia (…) Ktoś kiedyś powiedział, że czas który pozostaje we wspomnieniach nie jest czasem straconym.. Czas, który spędziłam z Wami zawsze pozostanie w moich wspomnieniach.Podsumowując: oficjalne przemówienie na 3 Maja wygłaszane przez prezydenta miasta, burmistrza, albo wójta lub dyrektora szkoły powinno zawierać wątki ogólnopolskie, ale przede wszystkim lokalne.. Posiadamy całkowicie unikalny zbiór tekstów !. Dziękuję za uwagę Beata Wajdzik - dyrektor szkołyPrzemówienie Dyrektora Szkoły mgr.. Poprzez swoje przemówienia potrafili wywołać działania, które zmieniały losy narodów i jednostek.. Tagi: 3 maja, apel 3 maja, apel szkolny, co powiedzieć o konstytucji 3-go maja, do uczniów, dyrektor do uczniów, konstytucja 3 maja .naszej szkolnej akademii z okazji święta Konstytucji 3 Maja.. Już wkrótce, bo 23 czerwca, swój dzień będą świętowali tatusiowie.Przygotuj przemówienie z okazji Dnia nauczyciela.. Drodzy Goście!. Przemówienie pani Dyrektor, powitanie przybyłych gości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt