Opisujemy przebiśnieg klasa

Pobierz

Opiszesz przebiśnieg korzystając właśnie z przymiotników.. Rozdanie dzieciom kwiatów wiosennych.. Ma zieloną łodygę i liście.. Otwórz podręcznik do j. polskiego na str. 50. przeczytaj polecenie ćw.. Następnie zrób zdjęcie i wyślij je na adres: lub 3.. Wtorek 7.04.. Edukacja matematyczna: Ćwiczenia str.32 zad.1,2,3.. Jego łodyga jest prosta i cienka, a liście długie i wąskie.. Na podstawie ćwiczenia 2 ułożysz zdania opisujące przebiśnieg.. Czwartek - kliknij w nazwę dnia, tam znajdziesz pierwsze zadanie.. Otwórz podręcznik na str. 50 i wykonaj polecenie 2 w zeszycie.. Opisujemy przebiśnieg Dzisiaj opiszemy wiosenny przebiśnieg, poćwiczymy dodwanie i odejmowanie w zakresie 100 oraz wyjaśnimy pisownię niektórych trudnych wyrazów.. Zaczynamy kolejny dzień nauki!. Roślinom tym należy zatem zapewnić wilgotną (ale nie zbyt ciężką) żyzną, próchniczą glebę, o odczynie obojętnym do lekko zasadowego.. Ta roślina cebulowa należy do rodziny amarylkowatych ( Amaryllidaceae ).Śnieżyczka przebiśnieg to roślina cebulkowa, geofit osiągający kilkanaście (czasem do 30) centymetrów wysokości.. Owocem jest torebka.. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku .. 6 kwietnia - Opisujemy przebiśnieg-j. polski - podręcznik do j. polskiego s.50, zad.1 - określanie części przebiśniegu za pomocą przymiotników, zad.. Wyrasta spod śniegu wczesną wiosną.. POWODZENIA!.

Opisujemy przebiśnieg.

Edukacja polonistyczna: Podręcznik str.80 przeczytać wiersz Wielkanoc.. Obliczenia i odpowiedzi na pytania zapisz w zeszycie.. Jeżeli nie możesz znaleźć wszystkich zadań, kliknij w łapkę, w prawym, górnym rogu kalendarza.. Ciemiernik, fiołek, forsycja, krokus, pierwiosnek, śnieżnik, szafirek, tulipan, zawilec żółty i grecki Przebiśnieg, przylaszczka, sasanka, miłek wiosenny.. Nagle rozkwitasz, rozglądasz się dookoła, uśmiechasz się do słońca i chmur.. Układanie menu na II śniadanie w szkole.. Wykonaj zadanie 2. ze strony 50. w podręczniku.. We wtorek zachęcam Cię do zrobienia wiosennego logo.Opisujemy przebiśnieg Pamiętasz jak opisywaliśmy drzewo i pingwinka?. Wykonaj zadanie 1 strona 17 - podręcznik edukacja matematyczna.. Ma zieloną łodygę i liście.. Przeczytaj uważnie słownictwo z niebieskiej ramki, które wykorzystasz do odpowiedzi na kolejne pytania.. MATEMATYKA 1.Dziś nadal ćwiczymy dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.. Pamiętaj, że nie należy często powtarzać tych samych wyrazów.. Jego łodyga jest prosta i cienka, a liście długie i wąskie.. Przebiśnieg ma kwiaty drobne, białe, dzwonkowate, pochylone ku ziemi.. Przed sadzeniem cebul przebiśniegów warto glebę wzbogacić dodatkiem kompostu.. Czytaj pytania i ustnie udzielaj na nie odpowiedzi pełnymi zdaniami.. Dzień dobry, Kochani !. Przebiśnieg (n-el) będzie spacerował i kiedy dotknie któreś dziecko, ono wstanie, poda rękę następnemu i tak będziemy wędrować po sali.6 days agoMar 29, 2021 Ma zieloną łodygę i liście..

Śnieżyczka przebiśnieg.

- redaguje opis przebiśniegu z wykorzystaniem pytań pomocniczych i podanych określeń PLAN ZAJĘĆ: 1) Gromadzenie słownictwa: określanie części przebiśniegu za pomocą przymiotników.5.. Radośnie kołyszesz się na wietrze.. Kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się przy stole.. Zapisz w zeszycie lekcję, datę i temat: Opisujemy przebiśnieg Przebiśnieg jest niedużym kwiatem wiosennym.. Metody pracy: pogadanka, rozmowa kierowana.nr 4 - opisujemy przebiśnieg oraz rozpoznajemy czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki, nr 6 - tworzymy zdania pytające na temat krokusa i przeskakujemy co drugi kwiatek; Karta pracy 2/7 (poz. 2) utrwalamy nazwy drzew i rozpoznajemy liście kasztanowca, dębu i klonu; Karta pracy 10/7 (poz. 2) opisujemy kwiat (żonkil) Karta pracy 26/10 (poz. 2)Rozwijamy zdania.. Żeby było wesoło włączę wiosenną piosenkę.. Przebiśniegów nie wolno zrywać, ponieważ są pod ochroną.4.. W ogrodach przebiśniegi możemy sadzić w cieniu niższych drzew i krzewów.Czwartek 16.04.2020 -kl.2a Dzień dobry!. Śnieżyczka przebiśnieg ( Galanthus nivalis) znany jest pod wieloma nazwami, np. przebiśnieg zwyczajny, przebiśnieg pospolity, gładysz pospolity, gładyszek, śnieguła, śniegułka, śnieżyca..

Pod opisem narysuj przebiśnieg.

(dzwonkowaty)-czyli kształtem przypomina dzwonekAdresaci: uczniowie klasy II Cele: 1.. Mariola BodnarKtóre z prezentowanych kwiatów są pod ochroną?. Śnieżyczki to zwykle rośliny dostatecznie odporne na choroby i szkodniki, jednak na nieodpowiednich stanowiskach (np. zbyt wilgotnych) mogą je atakować choroby grzybowe (np. szara pleśń) lub szkodniki (poskrzypki cebulowe).. Nadal jeszcze nic nie widzisz, ale czujesz, jak wiatr otula twoje delikatne łodyżki.. Zadaniem dzieci jest nazwanie i ułożenie kwiatów, segregując je na 2 zbiory:Apr 2, 2022Śnieżyczka przebiśnieg.. Opis według planu zapisujemy w zeszycie.. Wyrasta spod śniegu.. Nasza klasa II b czwartek, 26 marca 2020.. Takich, które inaczej piszemy niż wymawiamy.. Roślina chronionaBędziemy dziś redagować (czyli układać) zdania.. Kwiat przebiśniegu jest drobny, biały i delikatny.. (wszystkie dzieci siedzą).. Z cebulki wyrasta jedna, obła łodyżka z pojedynczym kwiatem oraz kilka wąskich, sinozielonych i mięsistych liści.. OPISUJEMY PRZEBIŚNIEG 1.Przypomnij sobie, jak opisywaliśmy różne przedmioty w .II Temat : Opisujemy przebiśnieg.. Podczas pisania opisu odpowiadaj na pytania tam zamieszczone, wykorzystując słownictwo z ramki.. Kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się.. Zasłużonych Ludzi Morza LOGOWANIE DO GPE Szkoła Podstawowa nr 19 im..

Teraz czas na przebiśniegi.

Jego łodyga jest długa, prosta i cienka.. Pięknie przepisz opis.. Kwiat przebiśniegu jest drobny, biały i delikatny.. Czas na nasze zajęcia .Opisujemy przebiśnieg.. Zapoznanie się z piramidą żywieniową.. UWAGA!. Proszę przesłać opis do 10.04.2020 r. Edukacja matematyczna 1.. Także jego liście są długie i wąskie.. Karta pracy.4.. W "Ćwiczeniach do matematyki" samodzielnie wykonaj zadanie 5, 6 strona 37.. Przyjrzyjcie się, jak wygląda przebiśnieg.Zadanie Opisujemy, jak wygląda przebiśnieg: Przebiśnieg jest niedużym kwiatem wiosennym.. Wyświetlą się wszystkie zadania do wykonania.. Poznanie zasad przyrządzania zdrowych kanapek.. Rymujemy i "h" piszemy.. Śnieżyczka przebiśnieg.. 1 oraz określenia, które są napisane przy pytaniach: Jaki?, Jaka?, Jakie?. Ćwiczenia polonistyczne str.84 ćw.1,2,3.. Zabawa.. Wyrasta spod śniegu wczesną wiosną.. Ćwiczenia polonistyczne str.61.. O skutecznym rozprzestrzenianiu się przebiśniegów decydują jednak cebule przybyszowe.Coraz śmielej wyciągasz ku górze zielone ramiona.. Kształtem przypomina dzwonek.KLASA 2 C - Szkoła Podstawowa nr 19 im.. Jesteś taki szczęśliwy, że chciałbyś zatańczyć, ale przytrzymują cię korzonki.. Może być rysunek kredkami, wyklejanka itd.Możesz poszukać pomysłu w Internecie.Nasza klasa II b wtorek, 31 marca 2020.. Zapisuj działania do zadań.. Zapisz w zeszycie lekcję i temat: Opisujemy przebiśnieg Przebiśnieg jest niedużym kwiatem wiosennym.. Edukacja matematyczna : Ćwiczenia str.33 zad.4,5,6,7.nr 4 - opisujemy przebiśnieg oraz rozpoznajemy rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki, nr 5 - Dzień Kobiet (rozpoznajemy rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki oraz układamy zdania),Mar 20, 20212.. (zapis w zeszycie) CELE:-opisuje przebiśnieg z wykorzystaniem podanych pytań i zgromadzonego słownictwa.. Wykonaj pracę plastyczną pt. PRZEBIŚNIEGI.. Popatrzcie kogo Przebiśnieg zaprosi do zabawy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt