Opis koralika w lekturze karolcia

Pobierz

Dzieci spełniły swoje największe marzenie - stały się niewidzialne.Opis Karolci Bohaterką książki jest Karolcia, która ma osiem lat i osiem miesięcy.. Dzięki przedstawieniu nasi mali i duzi widzowie na własne oczy zobaczą cuda spełniane przez moc koralika.W trakcie porządkowania rzeczy, Karolcia znajduje w szparze podłogi błękitny koralik, który obdarzony był niezwykłą, magiczną mocą.. Wszystko dlatego, że koralik może spełniać każde jej życzenie.. Dzięki niemu Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód.W powieści Marii Krüger "Karolcia" pojawia się element czarów i magii, który organizuje całą akcję.. Podobnie jak Karolcia, nie lubi osób niegrzecznych i niemiłych dla innych, takich jak nieznośnych braci Waldka i Roberta .Mar 11, 2021Maria Krüger w utworze "Karolcia" przedstawia zawirowania życia dziewięcioletniej dziewczynki, która stając się posiadaczką błękitnego, magicznego koralika wywołuje prawdziwy galimatias.. Ten przemówił do dzieci, że z każdym życzeniem jego moc spadnie i kiedy się ona wyczerpie, koralik zniknie.. Dziewczynka lubi lody pistacjowe, przygody i zabawę z przyjaciółmi.Karolcia w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania znajduje błękitny koralik, który spełnia marzenia.. Czarodziejski przedmiot dostarczył dziewczynce i jej koledze, Piotrkowi mnóstwo zabawy..

7.Odzyskanie koralika przez Karolcię.

Niebieski koralik, choć był mały i niepozorny, to potrafił spełniać życzenia.Pewnego dnia, bohaterka lektury znajduje błękitny koralik, który okazuje się mieć magiczne właściwości.. W naszym przypadku z informacjami z lektury pt. " Karolcia".. Dzieci przejęły się tym i udały się do ogrodu.Karolcia to ośmioletnia blond włosa dziewczynka o dużych zielonych oczach.. Karolcia - Maria Krüger Kruger - Charakterystyka bohaterów.. Karolcia i Piotr przeżywają wiele przygód.Jan 14, 2022Wspólne wyodrębnienie najważniejszych wydarzeń w opowieści: znalezienie koralika przez Karolcię, pomoc mamie i starszej pani, przygoda w domu towarowym, podróż fruwającą taksówką, wizyta u prezydenta, załatwienie sprawy placu zabaw, przygoda w zoo.. Karolcia jest miła, pomocna, odpowiedzialna i przyjacielska.. Główna bohaterka opowieści, mała dziewczynka, która znalazła niebieski koralik spełniający życzenia.. 4.Wizyta w domu handlowym i spotkanie Filomeny.. Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 .. Pojawienie się i zniknięcie kury.. Lektury klasa 1-3.. Dziewczynka oraz jej przyjaciel Piotr wykorzystują koralik do uszczęśliwiania innych ludzi.. Ma wystającą bródkę i okrągłą buzię..

2.Znalezienie koralika.

Dziewczynka ma prawie dziewięć lat, jest raczej niska i drobna, ma równiutko przyciętą grzywkę, a resztę jasnych włosów związuje w kitkę ładną wstążką.Następnego dnia Karolcia zapewniła mamie komfortową podróż do pracy - wsiadała jako pierwsza do pustego autobusu.. Karolcia dorosła i powrót do prawdziwego wieku.Stał się wiernym towarzyszem i doradcą Karolci w przygodach z niebieskim koralikiem.. 3.Lot taksówką nad ulicami miasta.. 11.W wolnym tłumaczeniu "Lapbook" to "książka na kolanach", ale w tłumaczeniu klasy drugiej to książka z najważniejszymi informacjami.. Dziewczynka podobnie, jak reszta domowników, rozpoczęła pakowanie swoich rzeczy do wielkich skrzyń.Karolcia to mała dziewczynka, która mieszka z mamą, tatą i ciotką.. 1.Decyzja ojca o przeprowadzce.. Dorota DankowskaKarolcia zauważyła, że koralik jest coraz bledszy.. Od tego momentu, spełnia on każde.. Dziewczynka zaczęła płakać i łza spadła na koralik.. Wyszli z Piotrem do ogrodu i tam dyskutowali o tej sytuacji.. w posiadanie magicznego niebieskiego koralika, który spełnia każde jej .Główna bohaterka, ośmioletnia Karolcia, wchodzi w posiadanie magicznego niebieskiego koralika, który spełnia każde jej życzenie.. Pierwsze życzenie - latająca taksówka.. I rzeczywiście jak się później okazało, zamierzał dotrzymać słowa.Sep 27, 2021Staje się jej towarzyszem w przygodach z koralikiem..

8.Pokazanie koralika Piotrkowi.z lektury "Karolcia" - Test.

Mieszkała z rodzicami oraz ciotką Agatą.. Zatem jest tam krótka notatka o autorce książki, plan wydarzeń .Feb 12, 2021Nov 4, 2020 Przy jego pomocy Karolcia pomogła wielu ludziom, a także przekonała prezydenta miasta o zachowaniu .opis podziel się Historia niezwykłej dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika spełniającego życzenia jest czytana przez dzieci z niesłabnącym zainteresowaniem od 60 lat.. a) Tak, miała brata b) Tak, miała siostrę c) Nie, była jedynaczką 3) Do obowiązków Karolci należało: a) Podlewanie kwiatów b) Zmywanie naczyń c) Przynoszenie ze sklepu bułek na .Błękitny koralik spełniał życzenia Karolci.. Jest miłym.. Muszą jednak uważać, gdyż koralika szuka zła czarownica, Filomena, która chce go wykorzystać do swoich celów.Przeprowadzka rodziny Karolci i znalezienie błękitnego koralika.. Szybko okazuje się, że jest on magiczny i potrafi spełniać życzenia.. Dzięki tej mocy dziewczynka, wraz z przyjacielem - Piotrem, przeżyła wiele zwariowanych przygód: w kuchni pojawiła się żywa kura, gdy poprosiła, by ciocia Agata nie musiała iść w deszczu po zakupy na obiad, Karolcia stała się dorosłą,Karolcia - Plan wydarzeń..

Umycie koralika przez Karolcię i opowiedzenie przez niego o swojej mocy.

Pogrupuj życzenia na ważne i błahe.. Dziewczynka ma jasne włosy zwinięte w kitkę i równo przyciętą grzywkę.. Zapisanie planu wydarzeń w zeszycie pod tematem lekcji.. Koralik przemówił do niej ludzkim głosem i obiecał spełnić każde jej życzenie.. 6.Koralik w rękach cioci.. Pewnego dnia ojciec Karolci oznajmił swojej rodzinie, że przeprowadzą się do nowego mieszkania przy ulicy kwiatowej.. 5.Spełanianie życzeń Karolci przez koralik.. Pewnego dnia, podczas przeprowadzki do nowego mieszkania, znajduje w szparze podłogi niebieski koralik.. Moment odnalezienia w starym mieszkaniu niebieskiego koralika przez tytułową bohaterkę daję początek nieprawdopodobnym wydarzeniom, takim jak podróż latającą taksówką, stanie się niewidzialnym czy ożywienie zabawkowego domku Baby Jagi.Karolcia - charakterystyka • Karolcia.. Jej oczy są zielone i okrągłe.. Dla ciekawskich, pokrótce, napiszę co się w naszych Lapbookach znajduje.. Wizyta w domu handlowym, zakup kapelusza przez ciotkę i poznanie czarownicy Filomeny.. 1) Autorem książki jest" a) Joanna Białobrzeska b) Maria Kruger c) Jan Brzechwa 2) Czy Karolcia miała rodzeństwo?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt