Nieprawidłowy test pappa forum

Pobierz

Badanie to ze względu na swój statystyczny charakter pomija szereg ważnych informacji, gdyż prawdopodobieństwo wystąpienia wady oblicza specjalny program.Z Testu Pappa w 13 tc wyszło mi skrygowane ryzyko trisomii 21 na poziomie 1:65, wolne ß-hCG 2,387 MoM, PAPP-A 0,687 MoM.. i zespołu Patau (trisomia 13.).. Im wyższa czułość i swoistość badania tym mniejszy odsetek wyników fałszywie dodatnich i ujemnych, czyli bardziej precyzyjne badanie.. BADANIE USG 11. ciąży: badania USG w normie: widoczna kość nosowa, NT 2,4 mm itp. Test Pappa bardzo zły wynik: trisomia 18 1:16, trisomia 13 1:82 /wiek 38.. Badanie opiera się na założeniu, że nieprawidłowy rozwój dziecka związany jest z obniżeniem lub podwyższeniem stężeniem białka PAPP-a w surowicy .Test PAPP-A (z ang. Pregnancy-associated plasma protein-A) jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym - wymaga pobrania próbki krwi od matki i wykonania badania USG płodu.. Podczas diagnostyki oceniana jest m.in. przezierność karkowa płodu.Test Pappa jest analizą oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów ultrasonograficznych płodu.. Jeśli wynik testu PAPP-a budzi Twój niepokój możesz wykonać nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny test prenatalny NIFTY pro.W ośrodkach, gdzie prowadzi się rzetelnie badania przesiewowe i odpowiednio kwalifikuje pacjentki wychwyt wad genetycznych wynosi około 30%, co daje 70% prawidłowych wyników z grupy .Test PAPP-A a nieprawidłowy wynik..

Witam, w 12 tyg ciąży robilam USG prenatalne i test pappa.

Wykonanie testu jedynie w tym okresie gwarantuje uzyskanie wiarygodnych wyników.. Z próbki krwi dokonuje się pomiaru stężenia ciążowego białka osoczowego, którego nazwa brzmi PAAP-A (z angielskiego: pregnancy-associated plasma protein A ), od czego pochodzi nazwa badania.Wynik testu PAPP-a informuje, czy istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia u dziecka zespołu Downa (trisomia 21.. Ocenia ryzyko występowania zespołu Downa, zespołu Edwardsa czy zespołu Patau u płodu, dostarcza również informacji o funkcji łożyska.. Wiele pacjentek zastanawia się dlaczego test PAPP-A wyszedł u nich nieprawidłowo, pomimo, że wynik USG był bardzo dobry i nie dawał żadnych powodów do niepokoju.Trzeba podkreślić, że USG genetyczne i test PAPP-A to tak naprawdę dwie odrębne metody, które badają zupełnie inne parametry.Zły wynik testu PAPP-a a zdrowe dziecko.. Badanie to jest jednym z badań o najwyższej czułości wykrywania trisomii chromosomu 21 (zespół Downa) - w tym przypadku czułość testu wynosi około 90%, co oznacza, że wykrywanych jest 9 na 10 obarczonych tą wadą płodów.Test Papp-a jest badaniem z krwi, a więc wykonuje się jedynie pobranie krwi od matki dziecka oraz tradycyjne badanie USG płodu..

Bałam się powikłań, chociaż czytając forum nie ma się czego bać.

Wówczas lekarz może zlecić inwazyjne badanie prenatalne: amniopunkcję, biopsję trofoblastu lub kordocentezę.Nieprawidłowy wynik testu PAPP-a?. Bardzo ważny jest czas oraz miejsce wykonania badania.Test PAPPA-A jest badaniem przesiewowym w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau.. Test PAPP-A służy jedynie do oceny ryzyka występowania danej wady lub choroby genetycznej, zły wynik PAPPA nie daje 100% pewności, że dziecko będzie chore.Ja wolałam nifty zamiast aminopunkcji.. Jakby ryzyko zeszło poniżej 1000 wykupiłabym dodatkowe testy krwi, poniżej 500 zrobiłabym pewnie amniopunkcję.. Tygodni ciąży i test PAPP-aTest Pappa wskazujący na wynik nieprawidłowy sprawdza się w około trzydziestu procentach, a więc znaczna część kobiet mimo wyniku nieprawidłowego rodzi zdrowe dzieci.. Pani wynik testu biochemicznego jest nieprawidłowy - tzn jeden parametr nieco za wysoki drugi za niski, ale być może przy wartości NT 1,45 to ryzyko byłoby mniejsze.Zapisaliśmy się jeszcze na test pappa - badanie krwi i usg, ale po dwóch dniach w pracy (jestem terapeutą, pracuję z niepełnosprawnymi) stwierdziłam, że ZD to nie jest tragedia, są gorsze niepełnosprawności, po prostu mogę mieć wyjątkowo uparta ale i bardzo radosne dziecko z pucułowatą buzią, o amniopunkcji od początku nie .Lekarz prowadzący zalecił test PAPPA i po odebraniu wyników przeprowadzony został w dniu dzisiejszym USG genetyczne..

U nas nt 3.5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4.Zły wynik testu PAPP-A to nie wyrok.

wolne B-hCG 1,480 Mom ( prawidłowe czyli poniżej 2,52 MoM) Białko PAPP-A 0,469 MoM (nieprawidłowe czyli poniżej 0,5 MoM) Ryzyko trisomii 21: podstawowe (statystyczne) 1:182. skorygowane (na podstawie mojego wieku i krwi) 1:249 (prawidłowy 1:300)Re: WYNIKI PAPP-A.. Badanie ma na celu określenie ryzyka wystąpienia zaburzeń genetycznych płodu - przede wszystkim trisomii: Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa, Zespołu Patau.. Nieprawidłowy wynik testu nie oznacza od razu choroby, a jedynie wskazuje na podwyższone ryzyko wystąpienia wad płodu.. Pomaga oszacować ryzyko urodzenia dziecka z wadami genetycznymi (zespół Downa, Patau, Turnera czy Edwardsa).. Dzięki NIFTY pro odzyskasz spokój.. autor: Tomasz Zbroch » 29 gru 2014 10:20.. USG wyszło świetnie, wszystko widoczne itd., byliśmy z mężem bardzo zadowoleni.. Wykonywany jest między 10 a 14 tygodniem ciąży.. Czasami zdarza się, że test PAPP-a da nieprawidłowy wynik, ale nie potwierdzą tego inne badania.Papp-a 1,180 IU/I odpowiada 0,258 Mom Ryzyko podstawowe 21, 18, 13 1:719, 1:1785, 1:5593 Skorygowane 1:2308, 1:497, 1:1897 i opis który mnie przestraszył (od lekarza, który robił USG): wynik nieprawidłowy podwyższone ryzyko trisomii 18.. W każym razie zdecydowaliśmy się na te badanie.Test PAPPA (test podwójny) jest badaniem prenatalnym nieinwazyjnym wykonywanym pomiędzy 11. a 13, tygodniem ciąży..

Chciałabym nawiązać kontakt z osobami o podobnym doświadczeniu.TEST PAPP-A - wynik nieprawidłowy.

To dalsze badania z pewnością odpowiedzą na to pytanie czy u dziecka występuje jakaś wada czy nie.Kłamstwem jest, jak ktoś napisał powyżej, że polegają one na tym samym, co testy PAPPA wykonywane w szpitalu.. Jestem po amniopunkcji, czekam na wynik.. Nieprawidłowy wynik testu nie oznacza choroby płodu, ale oznacza podwyższenie ryzyka, które należy zweryfikować innymi metodami badawczymi.Test PAPP-A wykonywany jest bez względu na wiek przyszłej mamy i traktowany jako przesiewowe badanie w kierunku wad genetycznych.. Aż do soboty kiedy zadzwonili i prosili abyśmy .Ja robiłam USG z testem PAPP-A i bardzo się cieszę, ryzyko wyjściowe dla mojego wieku (35 lat) 1:230, po teście 1:4200, odetchnęłam z ulgą i nie martwię się już tak bardzo.. Test PAPP-A opiera się na założeniu, że nieprawidłowy rozwój płodu wiąże się z obniżeniem lub .. Przy połączeniu testu PAPP-A i badania USG mówimy o teście złożonym.Test PAPP-A wykonuje się między 11. a 14. tygodniem ciąży, jednak najlepszym czasem jest okres między 12. a 13. tygodniem ciąży.- 14. tygodniem ciąży wg FMF - 80%, test połączony (USG i test podwójny) 92% oraz NIPT (badanie wolnego płodowego DNA) 99%.. ), zespołu Edwardsa (trisomia 18.). Mnie prawidłowy wynik uspokoił, mogłam już się cieszyć ciąża.. Nic bardziej mylnego.. Jest to wynik wszystkich parametrów łącznie i każdy z nich ma w końcowym ryzyku udział.. Nieprawidłowy wynik testu PAPP-a nie oznacza, że dziecko urodzi się chore, wskazuje jedynie, że konieczna jest dalsza diagnostyka, która potwierdzi lub wykluczy chorobę.. Proszę przeczytać u źródła na czym to polega.. Całkowicie można wykluczyć prawdopodobieństwo wystąpienia wad, wykonując badania rozstrzygające, dające 100% pewności, czy dziecko po urodzeniu będzie narażone na choroby genetyczne.Test PAPP-A zazwyczaj poprzedzony jest badaniem USG, które pozwala określić tak zwaną przezierność karkową płodu i jego budowę anatomiczną.. Wyniki PAPPA: białko ciążowe 8.44 iU/I odpowiada 2.108 MoM wolne bHCG 46.90 odpowiada 1.144 MoM Pozostałe wyniki: Uterine artery PI: 1.68 odpowiada 1.070 MoM Długość endocervix : 45 mm FHR 156 ud/min CRL: 71,5 mm NT: 1 .Nieprawidłowy, zły, wynik testu PAPP-A a prawidłowe USG.. Gdy wynik testu nie jest prawidłowy i budzi wątpliwości, zaleca się wykonanie dalszych badań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt