Oficjalne i nieoficjalne określenie czasu po niemiecku

Pobierz

2 Która godzina po rosyjsku.in diesem, im vorigen, letzten Jahr - w tym, zeszłym, następnym roku.. Aby płynnie podawać godziny bez zastanawiania się, warto najpierw dobrze opanować liczby po niemiecku.. Question from @Toshiba1014 - Liceum/Technikum - Język niemieckiPodczas lekcji z moimi uczniami wypisuję sobie w osobnym zeszycie problemy, z jakimi się oni borykają.. heute - dzisiaj.. 6.Godziny po niemiecku można podać według 24- albo 12-godzinnego systemu.. Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr E-mail.. Często bywa tak, że powtarzają się one u wielu moich uczniów.. play Wie spät ist es?Podaj godziny w języku niemieckim potocznie i urzędowo 2014-01-28 06:37:44 Godziny słownie po niemiecku (oficjalnie i potocznie :) 2011-12-10 10:42:37 Zapisz poday czas urzędowo i potocznie .. 1.0.2 Zapytani odpowiadamy.. 8:15 - 6:30-5:00-11:10-i jak byście mogli to napiszcie też jak to sie czyta obok w nawiasie :] To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćSzkoda twojego i mojego czasu, a sam zobaczysz, że nauczysz się tych zwrotów prędzej czy później (przy okazji), słuchając wideo po niemiecku, czytając gazetę i tak dalej… Podsumowanie Ze względu na uniwersalność hallo jest to słówko, które najczęściej usłyszysz na ulicy w Niemczech.. 7:05 - Uhr fünf nach sieben - pięć po siódmej = sieben Uhr fünf - siódma pięć.Godziny po niemiecku określamy takim samym sposobem jak w Polsce, tzn. tak jak na tarczy zegarowej..

Podawanie czasu oficjalnie.

von Zeit zu Zeit - od czasu do .Tutaj widzimy podstawową różnicę między określaniem czasu po polsku a po rosyjsku.. Język polski.. Pytając o czas w języku niemieckim możemy użyć dwóch sformułowań: Wie spät ist es?Na poparcie swoich żądań skarżąca spółka powołuje się na naruszenie art. 87 Traktatu WE i przepisów przyjętych w celu jego wykonania, istotnych z punktu widzenia niniejszej sprawy, a mianowicie po pierwsze warunków określonych w ww.. 2010-05-21 19:23:07Napisz po niemiecku oficjalne i nieoficjalne godziny czasu zegarowego.. Powtórzmy: po polsku powiemy kwadrans po piątej, a po rosyjsku - kwadrans szóstej.Die Uhrzeit - czas zegarowy Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się z niemieckimi zwrotami określającymi czas oraz nauczycie się jak odpowiadać na pytania o godzinę.. W języku niemieckim niemal nie stosuje się podawania godziny w sposób "cyfrowy", czyli odczytując go tak jakby był na zegarku elektronicznym - najpierw liczba godzin, a później liczba minut.Bezpłatna usługa Google szybko przetłumaczy słowa, zwroty i strony internetowe z polskiego na ponad 100 innych języków i odwrotnie.1 Określanie czasu po rosyjsku.. Przypatrzmy się zatem, jak podaje się godziny po niemiecku w sposób oficjalny i nieoficjalny: Podawanie godziny po niemiecku - 2 sposoby..

Godziny po niemiecku - sposób oficjalny.

Aby zapytać się o to, która jest godzina możemy użyć jednego z dwóch, znaczących to samo zwrotów: play Wieviel Uhr ist es?. chwila - Moment m chwila - Weile f ciągle - immer wieder co drugi miesiąc - jeden zweiten Monattagi: określenia czasu po niemiecku, czas po niemiecku, Temporalangaben auf Deutsch, Opublikowano 28th November 2014 , autor: Monika Łączna - Wilke - Niemiecki z Pasją 0Czas zegarowy - język niemiecki.. 12:45 - po polsku "za piętnaście pierwsza", po rosyjsku "bez piętnastu pierwsza".Po prostu nucę za Sylwią Grzeszczak: "Cieszmy się z małych rzeczy/Bo wzór na szczęście w nich zapisany jest …" A tak nawiasem mówiąc, na naszym blogu niemiecka-inspiracja.pl pojawił się już kiedyś post na temat zmiany czasu i tego, co można w "niemieckiej" sieci o tym znaleźć.Określenia czasu w jęz.. 1.0.3 Rzeczownik час w połączeniu z liczebnikiem w języku rosyjskim.. około 8 godzin temu.. 14:00 - vierzehn Uhr = zwei Uhr.Określenia czasu po niemiecku, pytania, przydatne zwroty.. decyzji z dnia 9 lipca 2003 r., a po drugie warunków wynikających z wytycznych wspólnotowych Komisji z 1977 r. dotyczących pomocy państwa na .Temat lekcji: Określanie czasu zegarowego w sposób nieoficjalny.. Uczeń rozumie ze słuchu bardzo proste, krótkie wypowiedzi artykułowane powoli i wyraźnie, w standardowej odmianie języka.Na szczęście filozofia określania czasu w tym przypadku zarówno w polskim, jak i rosyjskim jest podobna - określamy liczbę minut, jakiej nam brakuje do nadchodzącej godziny..

Przedstawimy również określenia na poszczególne godziny po niemiecku.

około 8 godzin temu.. Jest to sposób powszechnie stosowany.. W tym przypadku mamy możliwość podania godziny w sposób oficjalny i nieoficjalny.. Przyjrzyjmy się więc tym możliwościom: nieoficjalnie oficjalnie.. System 24-godzinny używa się w języku oficjalnym, a 12-godzinnym w języku potocznym.. 1.0.4 Ucz się aktywnie - dialogi.. Godziny po niemiecku można podać według 24- , albo 12-godzinnego systemu.Na początku zaznaczmy, że w języku niemieckim godziny od 13 do 24 można, podobnie jak w języku polskim, podawać na dwa sposoby.. rosyjskim: liczebniki, dni tygodnia, miesiące, pory roku, godziny, daty, pory dnia oraz wiek osób.Poniższa tabela zawiera te oraz wiele innych przydatnych wzorów pism po niemiecku, jak np. wypowiedzenie umowy abonamentowej na telefon, wypowiedzenie umowy najmu, wypowiedzenie konta bankowego w Niemczech, wniosek o ALG I (formularz na zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech), czy wniosek na "Kindergeld" w języku polskim wraz z .. 1.0.1 Która godzina.. Jednostki czasu die Uhr - zegar, godzina "die Uhr" używamy jedynie w momencie kiedy podajemy dokładną godzinę zegarową np. jest godzina czwartaĆwiczenia z niemieckiego - czas zegarowy..

Napisz godziny po niemiecku w sposób oficjalny i potoczny.

Więcej ćwiczeń dla Czas zegarowy - język niemiecki: 0496.. Która jest godzina?. 7 maja 2010 Odsłon: 78 002 6 komentarzy.. W języku rosyjskim zawsze podajemy minuty względem nadchodzącej godziny, a nie, jak po polsku - względem rozpoczętej godziny!. Jeśli nie wiesz, jak powiedzieć po niemiecku "trzy lata temu", "od trzech lat" lub jakiego przyimka użyć przy innych określeniach czasu, ten […]List oficjalny po niemiecku - przydatne zwroty.. 6.3 - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki .. około 5 godzin temu.. Wähle die richtige Uhrzeit aus.W mowie oficjalnej powyższe przyimki nie są przeważnie stosowane, choć coraz częściej zarówno w mowie potocznej jak i tej bardziej oficjalnej w użyciu są obie formy.. Lista ćwiczeń z Liczebniki.. Uczeń posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych).. Lista ćwiczeń.. Dzisiaj zajmę się jednym z nich.. W mowie oficjalnej nie stosujemy żadnych przyimków, oraz nie określamy godziny 15 - trzecią po południu i tak dalej… zwei Uhr dreißig - druga trzydzieści (2:30) sieben Uhr fünf - siódma pięć (7:05)Ten podział na podawanie godzin w sposób oficjalny i nieoficjalny ma również wpływ na to, jak podaje się godziny z minutami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt