Plan treningowy bieg 10 km

Pobierz

Plan 10 km w 45 minut ma za zadanie zarysować główne aktywności / priorytety w danym tygodniu, które mają doprowadzić Cię do zamierzonego celu.. Do każdego treningu podanego w tabeli należy dodać rozgrzewkę, schłodzenie oraz rozciąganie.. Poziom trudności: Średniozaawansowany.. Taki przedział czasowy pozwoli poprawić szybkość i wytrzymałość, tak ważne w świecie biegania.. SZYBKI BIEG .10 rad, jak zaliczyć świetny bieg na 10 km Pokonaj dyszkę bez przerw na marsz lub powalcz o "trójkę" z przodu w życiówce.. Aby biegać 10km poniżej 50min wcale nie trzeba wykonywać mocnych, szybkich treningów.. Chodzi o to, by stopniowo przyspieszyć metabolizm, tak by organizm wytrzymał stres, jakiemu zostanie poddany.Plan mogą realizować również osoby, które po prostu chcą zacząć biegać i spróbować swoich w biegu na 10 km.. z trzech miesięcy ćwiczeń.. Poniżej przykład 12-tygodniowego planu opracowanego dla zawodnika, który trochę już się rusza: Tydzień 1.Celem jest pokonanie 10 km w 55 minut.. Każdy blok treningowy (interwały, tempówki/podbiegi, bieg długi) wykonuj w osobne dni, robiąc 1-2 dni przerwy między kolejnymi sesjami treningowymi.. 10 rad od profesjonalistki Iwona Lewandowska 23.08 .. Przygotuj się do 10 km na jesieni!. Idealny trening na 10 km uwzględnia następujące formy aktywności:Przygotowanie do biegu na 10 km w około 35 min, 4 treningi tygodniowo przez 10 tygodni CZAS TRWANIA 10 tyg.s RYTM 4 razy/tyg..

Dzień:Bieg na 10 km a plan treningowy - dlaczego jest tak ważny?

Jeśli pierwsze kilometry masz za sobą, poniżej mamy dla Ciebie plan treningowy przygotowany przez wykwalifikowanego trenera na pokonanie 10 km w czasie 60 min.. Nie bez przyczyny nie jest planowany konkretny trening na konkretny dzień tygodnia.Rady dla tych, którzy 10 km chcą ukończyć z jak najlepszym czasem.. Dedykowany dystans: 10km 000m.. Pamiętaj!. Czasem będziemy biegać szybciej żebyś miał więcej pewności siebie i po to żeby przygotować Cię na trochę więcej.. [PLAN TRENINGOWY] Atlas ćwiczeń.. Celem jest pokonanie 10 km w 55 minut.. Zakresy tętna dla początkujących (P) i zaawansowanych (Z) Plan treningowy przed dystansem 10 km w czasie 45-48 minut (na 4 z 12 tygodni przed startem) Powodzenia!. Jesień to czas wielkich masowych biegów, takich jak Biegnij Warszawo, Warszawski Bieg Niepodległości czy inne.. Stabilizacja ogólna [FOTO]Bieg na 40min na 10km wymaga od Ciebie przebiegnięcie całego dystansu w tempie 4:30/km.. OWB1 - swobodny bieg, tempo ok. 07:00 min/km.. 30 min truchtu + 6 przebieżek.. Osadź na stronie Utworzył: kowalski.. Wymagane jest jednak, abyś biegaczu już w momencie jego rozpoczęcia był w stanie biec, truchtać przez 15-20 minut.Jeśli nadal kilometraż się nie sumuje na koniec tygodnia, wykonaj dodatkowy bieg z intensywnością biegów długich.. Plany zakładają bieganie 3-4 razy w tygodniu, a proponowane .Bieg na 10 kilometrów..

Plan treningowy 10km w 10 tygodni - 3 treningi w tygodniu.Dedykowany dystans: 10km 000m.

Poziom zaawansowania:10 km dla początkujących - 4 treningi w tygodniu Cel: Wystartować i ukończyć wyścig na 10 km Warunki wstępne To jest plan dla tych, którzy maja problem z utrzymaniem ciągłego biegu przez okres dłuższy niż 20 minut.. Chęc ukończyć bieg na 10 km, 2 treningi tygodniowo przez 12 tygodni.. Tygodni: 5.. BIEG REGENERACYJNY: 15 minut.. się, jak przebiec 10 kilometrów, będzie nie skupianie się na czasie.. Ukończ w dobrej formie Droga do udanego debiutu na 10 km prowadzi przez stopniowe wydłużanie długości treningów i eliminowanie przerw na marsz.. Czas trwania: 12 tyg.. BC2- bieg ciągły w 2 zakresie, tempo 06:10/06:20 min/km.. Sport: Bieganie.. 30 min spokojnego biegu.. Rozróżniłem 3 cele czasowe, jakie możecie chcieć osiągnąć: - 40 minut, - 50 minut, - 60 minut.. Plan 10 km w 40 minut ma za zadanie zarysować główne aktywności / priorytety w danym tygodniu, które mają doprowadzić Cię do zamierzonego celu.. 10 km w 40 minut, to bieg ze stałą prędkością 16 km/h.3) 5x2min w tempie na 5 km + 4x4min w tempie nieco wolniejszym (np. w tempie na 10 km) - w sumie dwa zestawy z 90 sekundami aktywnego odpoczynku pomiędzy powtórzeniami i aż 3 min aktywnego.Aby udało się zrealizować plan sześciotygodniowy, twoje najlepsze wyniki na 10 km nie powinny być gorsze niż odpowiednio 52, 47 i 42 minuty..

Masz pytania dotyczące tego planu?Plan treningowy do biegu na 10 km Oto 3-tygodniowy cykl przygotowań do "dziesiątki".

Lekko rozciągnij mięśnie, by uniknąć kontuzji.. Rytm: 2 razy w tyg.. Plany treningowe które przygotowałem są planami krótkimi, bo zaledwie czterotygodniowymi i mają za zadanie pomóc Wam przygotować się do na 10km .. Oznaczenia: - 2km+4x1,2km(4:20/km) p3:30+2km - oznacza - 2 km rozgrzewka, 4 x 1,2 km w tempie 4:20 z przerwą 3:30 plus na koniec 2 km truchtu.Trening na 10 km należy rozpocząć od krótszych dystansów i tak naprawdę najważniejsze jest nie to, żeby przebiec określony dystans z "językiem wywieszonym na brodzie", ale żeby przyzwyczaić organizm do stałego wysiłku.. Jeśli chcesz zakosztować, czym jest bieg na 10 km, musisz biegać.. 50 min spokojnego biegu.. Nie będziemy oszukiwać, niektórych może to przerażać, a .Po każdym treningu truchtamy lub wykonujemy stretching nie krócej niż 10 minut.. Zazwyczaj taki bieg pokonamy - w przypadku, gdy to nasz pierwszy raz - w około godzinę.. Spokojny bieg - to taki podczas którego byłabyś/byłbyś w stanie swobodnie rozmawiać.. Nie on jest tu najważniejszy!. 1. tydzień INTERWAŁY: 1,5 km biegu / 2 min truchtu - całość powtórzyć 6 xJeśli nadal kilometraż się nie sumuje, na koniec tygodnia wykonaj dodatkowy bieg z intensywnością biegów długich..

Poszczególne jednostki nie mają przyporządkowanego stałego dnia w tygodniu.Plan treningowy - Przebiegnij 10 km w 45 minut.

Żeby zmierzyć się z tym planem powinieneś mieć swoją obecną życiówkę na poziomiePraktyczne porady oraz Plan treningowy dla początkujących: 5 km w 30 min.. Zazwyczaj przygotowanie do biegu na "dychę" składa się.. Przygotowanie do biegu na 5 km; Czasy na 5 km; Plan treningowy na 5 km; Ćwiczenia na mocny core; Zobacz trening na schodach [WIDEO] Bieg na 5 km wbrew pozorom także wymaga odpowiedniego przygotowania.Z dobrym planem treningowym rozłożonym na kilka tygodni pokonasz ten dystans w krótkim czasie, a być może nawet pobijesz swój rekord.. Zobacz plan treningowy do biegu na 5 km .. Oczywiście to także czas maratonów ale na dobre przygotowanie się do maratonu, jeśli ktoś do tej pory robił niewiele czasu jest raczej za mało.2.. Przed startem.. Postawiłeś sobie zawyzwanie ukończyć 10 km w mniej niż godzinę.. Na jakim poziomie musisz mieć życiówkę?. Skorzystaj z naszego planu treningowego.. Pamiętaj, w bieganiu najważniejsza jest systematyczność i stopniowe zwiększanie obciążeń.30 min truchtu + 5x1000m po 6:00, przerwa w truchcie 4 minuty.. START BIEGU 10 KM.Plan treningowy na półmaraton powinien uwzględniać różne rodzaje biegów: długi bieg - do 20 km, swobodne bieganie, bieganie interwałowe.. BIEG REGENERACYJNY: 25 minut.. ZB- zabawa biegowa, odcinki biegane z prędkościa zbliżoną do startowej, tempo ok, 06:00min/km.. 8 tydzień.. Tutaj nie ma wyjścia.. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i "treningowa świeżość".. LICZBA TRENINGÓW 40 POZIOM ZAAWANSOWANIA Zaawansowany POWRÓT ZAPISZ SIĘ ZA DARMO NA TEN PLAN TRENINGOWY > CEL Celem jest pokonanie 10 km w czasie 35 minut OPIS10km - 4 tygodnie.. Kinga & RafałSpis treści.. + gimnastyka.. POWRÓT ZAPISZ SIĘ ZA DARMO NA TEN PLAN TRENINGOWY > CEL.. Organizm czeka intensywny wysiłek, zatem rozgrzewka powinna trwać ok. 10 minut razem z lekkim truchtem.. RT - krótkie odcinki 30-40 sekund biegane na ok 80% naszych możliwości szybkościowych.Plan Treningowy do 10 km, trzy treningi w tygodniu.. Pierwszym etapem, do którego dążysz, jest pokonanie ciągiem 30 minut.Plan treningowy: "10km w 50 minut" Marzysz o przebiegnięciu 10 km poniżej 50 minut?. Nie bez przyczyny nie jest planowany konkretny trening na konkretny dzień tygodnia.40 minut - ten plan jest ambitny i z pewnością dla osób, które albo są wybitnie utalentowane, albo biegają już od dłuższego czasu.. SZYBKI BIEG: interwały / 5 minut - rozgrzewka / 10 x 2 minuty - w tempie biegu na 5 km / 1 minuta - odpoczynek pomiędzy wszystkimi interwałami z wyjątkiem czwartego i ósmego / 2 minuty - odpoczynek po interwałach czwartym i ósmym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt