Karty paliwowe a split payment

Pobierz

Czy już faktury wystawione w październiku (dostawa w październiku), ale z terminem płatności na listopad, czy może dopiero te wystawione w listopadzie za dostawę paliwa w listopadzie z .Obowiązkowy split payment i 100 % sankcje TSUE—karty paliwowe 15 maja 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok w polskiej sprawie C 235/18 doty- czącej prawa do odliczenia VAT od zakupu paliwa w przypadku używania kart paliwowych.Obligatoryjny split payment: MF przygotowuje zmiany w VAT .. >>> Czytaj też: Karty paliwowe nie dają prawa do odliczenia VAT.. Kwoty VAT w części nieodliczonej z tych faktur, np. leasing samochodów osobowych, karty paliwowe, zapłacone w MPP .Karty paliwowe LOTOS Biznes.. To idealne rozwiązanie w sytuacji posiadania mikrofloty samochodowej, pozwalające na dokonywanie bezgotówkowych transakcji na ponad 3 500 tysiąca stacji paliw w całym kraju.Oct 2, 2020Wprowadzone 1 lipca nowe zasady opodatkowania VAT sprzedaży sprzętu elektronicznego, m.in. laptopów czy telefonów komórkowych, miały zminimalizować ryzyko wyłudzeń podatku.Rząd chce, żeby firmy zaczęły obowiązkowo stosować podzieloną płatność w VAT tzw. split payment już od września br. Zaawansowane raporty.• Umożliwienie przelewu na konta VAT w innych bankach (split payment), • Zmiany w handlu międzynarodowym (przypisanie wysyłki do dostawy, korekty impor- ..

brutto.Feb 19, 2021Co należny zrobić by realizować płatność w split payment.

Oszczędności wynikające z rabatów na: paliwo, myjnię, oleje samochodowe i płyn do spryskiwaczy.. Karty te uprawniają do dokonywania zakupów zarówno na stacjach należących do Koncernu, jak również na stacjach .Właściciele małych i średnich firm szukający możliwości zoptymalizowania kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa mogą obecnie skorzystać z funkcjonalnego rozwiązania, jakim są karty paliwowe FLOTEX POLSKA.. 17 8545 305Split Payment) dla towarów i usług wymienionych w ustawie o VAT, w tym dla paliw silnikowych.. Nad projektem przepisów pracuje właśnie Sejm.. Dziś jest dobrowolna.. Jesteś zainteresowany?. Wyrok nie dotyczy kart wystawianych bezpośrednio przez koncerny paliwowe.Pytanie prejudycjalne dotyczące możliwości stosowania art. 108 ustawy VAT zobowiązującego wystawcę faktury do zapłaty podatku, w sytuacji gdy umożliwienie zakupu paliwa za pomocą kart paliwowych zostało przez niego błędnie uznane za dostawę towaru, a nie zwolnioną z VAT usługę finansową.Czytaj także: Split payment - podzielona płatność: co trzeba wiedzie .. Karty paliwowe LOTOS Biznes Karta paliwowa bezgotówkowa; Karta paliwowa prepaid ; Gotówkowa karta korzyści; Karta paliwowa LOTOS-ESSO Card ; Aplikacje mobilne.. Należy zatem ocenić rodzaj kart, jakimi się posługujemy..

... Karty paliwowe z przywilejami Flotowe karty ... Bezgotówkowa forma rozliczeń.

Transakcje te znajdą się na fakturach zbiorczych, dzięki czemu nie ma konieczności pobierania paragonów za przejazd drogami płatnymi.. Internetowy portal Klienta bez dodatkowych opłat.. Tematy: split payment .Jul 22, 2020W praktyce oznacza to, że od 1 kwietnia 2011 r. polska firma rozliczająca się za paliwo z wykorzystaniem karty paliwowej wydanej przez graniczny podmiot dokonuje płatności za kupione towary i usługi w kwocie netto, a następnie wykazuje VAT należny i naliczony.Płatność za faktury w formie podzielonej płatności (SPLIT PAYMENT).. Z wyjaśnień resortu finansów wynika, że płacąc po 1 listopada firmowym plastikiem, można wpaść w podatkowe tarapaty.. Adres: ….. NIP: ….Apr 6, 2021Jednak jest różnica w tym czy jest to usługa finansowa czy dostawa towaru.. Aplikacje mobilne .. Karty stanowią własność Koncernu.. W przypadku dostawy można odliczyć VAT, a gdy jest to usługa finansowa, wówczas jest ona zwolniona z VAT-u, więc nie można odliczyć tego podatku.. To zaś oznacza, że ani jedni ani drudzy nie mogą odliczać VAT od zakupionego paliwa (wyrok TSUE z 15 maja 2019 r. sygn.. Źródło: PAP.. Kontrola nad każdym tankowaniem..

Dlatego też karty paliwowe wydawane przez firmy leasingowe mogą budzić wątpliwości.5-19.

Być może uda się jednak odroczyć.KARTA ZGŁOSZENIA NA SZKOLENIE ….. dnia .. r. Pełna nazwa firmy: ….. Zadzwoń!. Zbiorcza e-faktura.. Może się okazać, że w poszczególnych przypadkach wcale nie mamy do czynienia z cechami, o których mówił Trybunał.Pytanie: Mam pytanie odnośnie stosowania split payment od 1 listopada 2019 r. Które faktury za zakup paliwa z kwotą powyżej 15.000 zł należy zapłacić z zastosowaniem podzielnej płatności?. Nowe przepisy dotyczą podmiotów opodatkowanych w Polsce, których faktura za transakcje (dokonane wyłącznie w Polsce) przekracza kwotę 15 tys. PLN.. Bez taryfy ulgowejUprzejmie informujemy, że z dniem 1 listopada 2019 zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące obligatoryjnego mechanizmu podzielonej płatności, tzw. split payment (inaczej MPP) dla kategorii towarów i usług wymienionych w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, w tym dla paliw silnikowych przeznaczonych do napędu silników spalinowych.Jun 6, 2022Przy pomocy kart paliwowych ORLEN, BP oraz Shell można także wnosić opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad A1, A2 i A4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt