Krótkie lektury szkolne

Pobierz

Panicznie boi się utraty władzy.To jest pierwszy odcinek powtórzenia przed egzaminem ósmoklasisty z polskiego.. Starego i Nowego Testamentu) 2.. Uruchamiając portal Lektury.gov.pl, oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.. J.Brzechwa Brzechwa dzieciom.. Historia żółtej ciżemki.. Andersen: "Baśnie" (do wyboru np. "Calineczka", "Brzydkie kaczątko", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa śniegu", "Księżniczka na ziarnku grochu") J. Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".. Szukaj.. "Dzieci z Bullerbyn" - lektura szkolna "Dzieci z Bullerbyn" należy u nas do kanonu lektur szkolnych.LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE klasa 7-8 Obowiązkowo dwie w każdym roku szkolnym.. J. Brzechwa: "Brzechwa dzieciom" (np.Feb 20, 2021 J.Duszyńska Cudaczek Wyśmiewaczek.. 2. ,,Od każdego można wymagać tylko tyle, ile on może z siebie dać.". M.Jaworczakowa Jacek, Wacek i PankracekChłopcy z Placu Broni, Ferenc Molnar Hobbit, czyli tam i z powrotem, John Ronald Reuel Tolkien Kajko i Kokosz.. - dopasujesz do nich książkę?. Życiorys H.Sienkiewicza; Charakterystyka Zenka z książki Ten Obcy "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza - kompendium wiedzy o lekturze; Charakterystka bohaterów Kamieni na szaniec A. KamińskiegoApr 25, 2022Cytaty z lektur, które mogą się przydać nie tylko ósmoklasiście cz.1..

Najpopularniejsze lektury.

Lektura szkolna, która podbija serca kolejnych pokoleń najmłodszych czytelników.. Siłaczka - Stefan Żeromski.. A jednak nie jest szczęśliwy.. 5.Lektury w szkole podstawowej: 3 klasa, 4 klasa, 5 klasa i 6 klasa.. 0:00 Start1:21 Opowieść wigilijn.Sep 5, 2020Lektury w klasie I liceum Starożytność 1.. W.Bełza Kto ty jesteś?. Posłuchajcie, bracia miła… 3.. Kwiatki św. Franciszka (fragm.). Siłaczka opowiada historię lekarza Pawła Obareckiego i nauczycielki Stanisławy Bozowskiej.. Lisy jest sama autorka powieści Astrid Lindgren.. Czasem wysyłano ich do bajek po różne rzeczy.. Stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku.. Dywizjon 303 - Arkady Fiedler Krzyżacy - Henryk Sienkiewicz Monte Cassino (fragmenty) - Melchior Wańkowicz Oskar i pani Róża - Eric-Emmanuel Schmitt Pamiętnik z powstania warszawskiego (fragmenty) - Miron BiałoszewskiLektury w klasach 4-6 W klasach 4-6 lektury dobierane są spośród niżej podanych książek.. Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i .Lektury w szkole podstawowej Spis lektur klasa I .. J.Grabowski Czarna owieczka.. Cz.Janczarski Jak Wojtek został strażakiem.. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.. Lektura szkolna, opowiadania Stefana Żeromskiego.. Ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa, gdzie przyjmowano tylko chłopców z imionami na A. Balladyna: Juliusz Słowacki: Rozwiąż test: W pustyni i w puszczy: Henryk Sienkiewicz: Rozwiąż test: Akademia pana Kleksa:Jun 9, 2021lektury proponowane w podstawie programowej..

John Ronald Reuel Tolkien.Zbiór zawiera lektury szkolne!

Oznacza ono stworzenie więzi" 4.Sep 1, 2021Aug 20, 2021May 2, 2022 Carmelie 4 miesiące temu.. 0 .Feb 22, 2021"Dzieci z Bullerbyn".. W.Broniewski Dla dzieci.. 863 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Wyróżniający się nagradzani.. poleca 90 %Rafał Kosik.. Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę" 1. ,,Nie każdy może się cieszyć posiadaniem przyjaciela.". Poezja - Juliusz Słowacki Wiersze Juliusza Słowackiego.. Zgodnie z nową podstawą programową dzielimy je na obowiązkowe i uzupełniające.. H.Januszewska Kopciuszek.. Akcja rozgrywa się w XIX w niewielki….. Tytuły podlinkowane prowadzą do ćwiczeń, które zostały już przez nas opracowane.Pierwsza zbrodnia budzi w Makbecie zrozumiały opór - bohater waha się i przeżywa prawdziwe męki.. Sprawdź, jak dobrze znasz podane lektury szkolne, po krótkich opisach!. Lew, czarownica i stara szafa - Clive Staples LewisKsiążki (145484) Kultura (4732) Lektury (20024) Literatura (12937) Obyczaje (3827) Plastyka (19137) Poezja (12596) Poezja - Twórczość Własna (11896) Proza - Twórczość Własna (15749) Przysłowia i Powiedzenia (4267) Psychologia (64214) Relacje Międzyludzkie (15236) Rysunek i Malarstwo (12893) Rzeźba (849) Społeczeństwo (10382) Teatr i Spektakle (3436) Wiedza (14710)Aug 23, 2021Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur..

Szybko przypomnimy Wam najważniejsze lektury.

Ten początkowo uduchowiony człowiek poprzez kolejne zbrodnie "hartuje się" - stając się wreszcie okrutnym, nie liczącym się z nikim tyranem trzymającym w garści wszystkich.. Liryka grecka i rzymska (wybór) Średniowiecze 1.. Bogurodzica 2.. 3. ,,Oswajanie to słowo nieco już przebrzmiałe.. Harry Potter i przeklęte dziecko.. Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Antonina Domańska..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt