Dlaczego petroniusz był dobrym mówcą

Pobierz

Uspokajał ich, obiecując żywność, otwarcie ogrodów pałacowych, aż w końcu przestali żądać wydania im cezara.Napisz 3 argumenty, że Petroniusz jest dobrym bohaterem i 3 argumenty, że jest złym bohaterem.. Zilustruj go innym - niż w przytoczonym fragmencie - wydarzeniem z "Quo vadis".. Pozwalało mu to przemówić do rozwścieczonych ludzi, lub nawet do całego tłumu - bezstresowo.. Przekonał Winicjusza, żeby razem z Ligią opuścili Rzym, gdyż Neronowi nie można ufać.. "Dla mnie ta niepewność stanowi ponętę życia" - powiedział.. Petroniusza cechowało także poczucie humoru.. Wyjaśnienie:Petroniusz, jako autorytet w sprawach mody, elegancji i dobrego smaku, nazywany był arbiter elegantiarum.. Argument: Petroniusz był skutecznym mówcą, o czym świadczy to, że Neron wierzył jego słowom, np. kiedy Petroniusz krytykował poezję cezara, ten myślał, że patrycjusz ją chwali.. Do podanej tezy sformułuj argument.. P F Prześladowanie chrześcijan to jeden z wątków historycznych w powieści Henryka Sienkiewicza.. Był szczery i odważny, ale powściągliwy.. On jednak nie bał się przeznaczenia.Jun 16, 2020Petroniusz sceptycznie oceniał czasy, w których żył.. Kiedy, myśląc o swym siostrzeńcu, stanął w obronie chrześcijan, jego los był przesądzony.. 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama gosia591965r .. Był wielkim mówcą (elokwencja) , co udowodnił podczas wystąpienia przed ludem w imieniu Nerona, gdy palił się Rzymu oraz w czasie obrony Pedaniusza Sekunda..

Teza: Petroniusz był skutecznym mówcą.

Dzięki temu zapewnił konającym ostatnie błogosławieństwo.. Petroniusz, jako autorytet w sprawach mody, elegancji i dobrego smaku, nazywany był.. Potrafił się jednak do nich dostosować, zachowując niezależność.. Zilustruj go innym - niż w przytoczonym fragmencie - wydarzeniem z Quo vadis.. Uzasadnij swoją odpowiedź, podając jeden argument.Jun 16, 2020Neron i Petroniusz to postacie historyczne.. Wielu ludzi w takiej chwili załamałoby się.. Teza: Petroniusz był skutecznym mówcą.. Mawiał on, że śmiech odróżnia ludzi od zwierząt.PRZYKŁADOWA ODPOWIEDŹ.. .Petroniusz lubił hazard.. Petroniusz był doskonałym mówcą, co udowodnił, gdy wystąpił w imieniu Nerona przed wzburzonym tłumem w czasie pożaru Rzymu.. Gdyby tytuł arbiter elegantiarum przyznawano kobietom, to która z postaci - Telimena czy żona modna (z satyry Ignacego Krasickiego) - bardziej by na niego zasłużyła?. Czy Hitler był złym mówcą, jeżeli pociągał za sobą cały naród?Oct 24, 2021Jun 16, 2020 Do podanej tezy sformułuj argument.. Petroniusz należy do ludzi zaufanych, więc dobrze wie, co dzieje się na 6.Jun 16, 2020cechy: -powinien wzbudziać zaufanie -musi dobrze znac temat o którym mówi -musi byc przekonany do tego o czym mówi -powinien okazywac emocje -pewnośc siebie -entuzjazm -skuteczność przekazu i umiejętność słuchania -autantycznośc -dobra i prawidlowa emisja głosu (barwa głosu) -dobra dykcja -dobre tempo mówienia -odpowiednia głosnosc mówienia -odpowiednia mowa ciałaJun 16, 2020Petroniusz, jako autorytet w sprawach mody, elegancji i dobrego smaku, nazywany był "arbiter elegantiarum"..

Przykładowa odpowiedź oceniona na 0 punktów Petroniusz był skutecznym mówcą.

Posiadał wielki dar - prawidłowo oceniał sytuacje i wyciągał z nich korzyści.. Co tu krytykować?. Uzasadnij swoją odpowiedź, podając jeden argument.Jun 16, 2020Jun 16, 2020Jun 16, 2020Jun 16, 2020Z przesłanek zawartych w tekście wynika, że autor listu - Petroniusz - należy do bliskiego otoczenia Nerona.. Dzięki umiejętności przekonywania Petroniusz łagodził ataki gniewu Nerona i w ten sposób ratował życie innym.. Wielokrotnie igrał z ogniem ryzykując swą pozycję na dworze Nerona.. P F Zadanie 6.. Sprawdź, czy do arkusza jest dołączona karta odpowiedzi.. Ewentualny brak stron lub inne usterki zgłoś nauczycielowi.. UWAGA!Treść..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt