Jaki był cel wyprawy marco polo

Pobierz

Question from @BartekXL961 - Szkoła podstawowa - Polski"Marco Polo.. Jednak droga lądowa była długa, uciążliwa i niebezpieczna.. W kolejnych wyprawach Marco miał dotrzeć do dzisiejszego - Tybetu, Birmy oraz Wietnamu.. W którym roku rozegrała się bitwa pod Wiedniem?. Na podstawie informacji z podręcznika oraz internetu odpowiedzcie na poniższe pytania.. Wenecja w stanie wojny z Genuą.. 12 lipca 1776 roku James na pokładzie "Resolution" wyruszył na Pacyfik.. 1280 Praca dla Kublai Khana i przyjęcie posady zarządcy jednego z chińskich miast.. Już w wieku 25 lat ruszył w swój pierwszy rejs.. W 1255 udali się oni na wyprawę do Azji.Marco był pod wielkim wrażeniem mongolskiej sztuki wojennej, metod zarządzania, a także tolerancji religijnej panującej w imperium chana.. W Xanadu z Kublai Khanem Wreszcie wyprawa Polo dotarła do Pekinu i jej członkowie spotkali się z Kublaiem Khanem w letnim pałacu Xanadu, marmurowo-złotej konstrukcji, która oczarowała młodego Marco.Opisy Marco Polo zachęciły do dalekich wypraw zamorskich wielu żeglarzy, m.in. Kolumba i Vasco da Gamę.. Marco Polo jako jeden z pierwszych Europejczyków epoki średniowiecza odkrył lądową drogę do Indii.6 września 1522 Juan Sebastián Elcaño i pozostali członkowie wyprawy Magellana powrócili do Hiszpanii na ostatnim statku wyprawy, po niemal trzech latach od wyruszenia ..

c) Jakie morza, oceany oraz krainy geograficzne przebyliście podczas swojej wyprawy?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Marco Polo był włoskim poszukiwaczem przygód i chrześcijaninem.. Dzieło należy do "nieśmiertelnych" w literaturze światowej — już w średniowieczu było wielokrotnie przepisywane i przekładane, a od XV w. jest wydawane drukiem w różnych językach i pod różnymi tytułami.1275 Pierwsza misja dla cesarza Chin.. Podczas tych wypraw zetknął się z praktykami nieznanymi w ówczesnej Europie jak np. tatuaże oraz zetknął się ze wcześniej nieznanymi zwierzętami jak tygrysy i krokodyle.Fakty, informacje i ciekawostki dotyczące Marco Polo: 1.. Był także człowiekiem związanym z morzem, morze nie było mu obce.. Do wybitnych osiągnięć socjoekonomicznych Mongołów należały zasiłki dla ubogich i chorych, patrole dbające o bezpieczeństwo ogniowe i ład publiczny, rezerwy żywności na wypadek powodzi oraz system błyskawicznej komunikacji pocztowej.Wschodnie interesy 760 lat temu, 15 września 1254, urodził się wenecki kupiec i podróżnik Marco Polo.. Krążyły bowiem opowieści o olbrzymich bogactwach tego kraju.. Od Wenecji do Xanadu" - Laurence Bergreen Aby nieco, a właściwie bardzo, rozjaśnić sytuację wokół tajemniczego acz sławnego wenecjanina, Laurence Bergreen napisał książkę, której celem jest nie tylko przedstawienie po raz kolejny historii Marco Polo, ale przedstawienie jej z różnych punktów widzenia, opisując wszelkie sporne kwestie.Najczęściej używane typy plików dźwiekowych..

rozwiązane Jaki był główny cel wyprawy marco polo Reklama Odpowiedź 2.4 /5 8 Nowanati Podróże Marco Polo.

d) Czy osiągnęliście swój cel?. Marco Polo zdobywa zaufanie Kublai Khana.. Był pod wrażeniem przywódcy Mongołów Kublai Khana, który uczynił go specjalnym wysłannikiem swojego dworu i awansował go kilka razy na inne stanowiska.Podróże Marco Polo Wywodzi się z chorwackiej wyspy Curzola (obecnie Korčula) na Morzu Adriatyckim.. Była to wyprawa do Indii w celu założenia tam urzędu portugalskiego wicekróla oraz baz wojskowych i morskich.Wyprawy Krzysztofa Kolumba.. Potrzebuje na szybko.. W 1266 dotarli do Chin, rządzonych wówczas przez mongolską dynastię Yuan.Bracia Polo przybywają do Kubilaj-chana z prezentami od papieża Grzegorza X.. Próbował nakłonić tego króla do wyprawy morskiej do Japonii i do Chin.Internetowa encyklopedia PWN - zawierająca ok. 200 tysięcy artykułów, haseł, ilustracji, kalendariów, tabel ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN - to najlepsze źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.Trudno przecenić znaczenie jego pracy - Boym dostarczył Europie rzetelnej wiedzy o Chinach, prostującej mity, powtarzane od czasów wyprawy Marco Polo..

Udało się zlokalizować wyspy ks. Edwarda i Kargulena.Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Napisz, jaki był cel wyprawy Turków na Wiedeń.

W latach Krzysztof Kolumb przebywał na dworze króla Portugalii Jana II.. a) Jaki cel miała wasza wyprawa?. Na początku lat 70. włoski odkrywca Marco Polo wyruszył z ojcem i wujkiem w podróż do Azji.W czasie siedemnastoletniej służby na dworze chana, Marco Polo miał okazję zwiedzić ogromne połacie Chin i zapoznać się wieloma osiągnięciami chińskiej cywilizacji, w owym czasie pod pewnymi względami przewyższała europejską.. 1298 Marco więźniem wojennym.Znaczące osiągnięcia Marco Polo Podróżował przez cały kontynent do Chin jako młody człowiek, przeżywając dolegliwości i wiele innych przeszkód.. Jego ojciec nazywał się Niccolo Polo.. Jego podróże i pisma pomogły otworzyć Daleki Wschód na Europę i zainspirowały Krzysztofa Kolumba i wielu innych odkrywców.. Pomuszcie plisss, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.. Pochodził z rodziny o długich tradycjach podróżniczych, a przedsiębiorczy ojciec od lat.Byli oni jednymi z pierwszych przedstawicieli Zachodu, którzy dotarli do Państwa Środka.. Zaczęto więc szukać nowej drogi.. Elcaño otrzymał od króla Karola V szlachectwo i wysoką pensję 500 dukatów rocznie.WYPRAWY KRZYSZTOFA KOLUMBA Krzysztof Kolumb był genueńczykiem..

Question from @BartekXL961 - Szkoła podstawowa - InformatykaCelem trzeciej wyprawy Cooka było znalezienie północno-zachodniego przejścia pomiędzy Alaską i Azją.

Do dzisiaj stoi tam dom, w którym urodził się Marco.. b) W którym kierunku się udaliście?. Znał swego poprzednika Marco Polo.. Nie jest pewne, gdzie doszło do przyjęcia Marco przez władcę imperium Mongołów, Kubilaj-chana (Marco nie podaje nazwy miasta).. Ojciec Niccolo i jego wujek Maffeo byli zamożnymi kupcami klejnotów.. Zgodnie z ówczesną wiedzą geograficzną do Indii można było dotrzeć, opływając Afrykę.Ja to zrobić ?. Jego mama zmarła, gdy był bardzo młody.. Jego ojciec Mikołaj (Nicolo) oraz wuj Mateusz (Maffeo) byli zamożnymi kupcami handlującymi ze Wschodem.. Ponad dwa tygodnie później James Clarke wypłynął za Cookiem na pokładzie "Discovery".. Odpowiedź nauczyciela Zaloguj sięMarco Polo () Był weneckim podróżnikiem i odkrywcą, który odbył przełomowe podróże do Azji i Chin.. Jego ojciec Mikołaj (Nicolo) oraz wuj Mateusz (Maffeo) byli zamożnymi kupcami handlującymi ze Wschodem.. 5.Niemniej jednak młody Marco Polo cieszył się przygodą, z ciekawością i zachwytem przyglądając się widokom, zapachom i zjawiskom kulturowym.. 1295 Powrót Marco Polo do Wenecji po misji przewiezienia córki Kublai Khana do Persji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt