Wiesław znaczenie imienia

Pobierz

Znaczenie : niejednoznaczne; patrz niżej.. Malec w pracy Budowa morfologiczna staropolskich złożonych imion osobowych przytacza przykłady na zrównanie form Wiesław i Wielisław.. Natomiast Wiesława to zupełne przeciwieństwo.. Ma dużą wiedzę i potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie.. IMIENINY WIESŁAWA.. Ponieważ zdarza jej się najpierw coś zrobić lub.. Praca i kariera zawodowa.. Wiesław jest imieniem słowiańskim prawdopodobnie pochodzącym od imion Więsław, Więcesław i Wielisław.. Prawdopodobnie wywodzi się od staropolskich imion Więsław, Więcesław i Wielisław.. Imię to może oznaczać mężczyznę, który osiągnął sławę, głosi sławę lub pragnie jej więcej.. Imię to znane jest od XIV wieku.. Wiesław jest miły, zabiegany, układny i chce wszystkim dogodzić, przez co zraża do siebie .Wiesław to staropolskie imię męskie.. Według W. Kopalińskiego jest to imię literackie utworzone przez Wincentego Reklewskiego pod koniec XVIII w. spopularyzowane przez poemat Wiesław Kazimierza Brodzińskiego, co nie jest zgodne z prawdą w świetle obecnego stanu badań.Znaczenie imienia Wiesław.. Mogło oznaczać "tego, kto pragnie sławy".. Imię oznaczające osobę, która pragnie sławy.. Jest to imię staropolskie i nie ma swoich odpowiedników w innych językach.. .Była to skrócona forma imienia Wielisław, Wielesław.. Ranking imion dla chłopców 2019: Jakub , Szymon , Kacper , Filip .Wiesław to imię odpowiednie dla marzycieli, poetów i fantastów; imię Wiesława - przeciwnie - zwykle noszą twarde realistki..

Wiesław: zdrobnienia imienia.

Potrafi.. Praca i kariera zawodowa.. Mężczyzna ten jest niezależny i niekomfortowo czuje się w ciasnych związkach.. Ciekawostka: Wg W. Kopalińskiego jest to imię literackie utworzone przez Wincentego Reklewskiego pod koniec XVIII w., spopularyzowane przez .Znaczenie imienia Wiesława Rodzina i miłość.. Imię Wiesław odpowiednie jest dla poetów, marzycieli czy fantastów.. Dziś nosi je 176 989 Polaków (w 2001 r. - 213 705).. W tłumaczeniu oznacza "tego, który głosi sławę" lub "tego, który pragnie sławy".. W Polsce notowane jest od XIV w.. Nie lubi się nudzić, uwielbia natomiast wszelkiego rodzaju imprezy i spotkania towarzyskie, podczas których nawiązuje nowe znajomości.. Oznacza - "tego, kto pragnie sławy".. Obecnie należy do mniej popularnych.. Zdaniem W. Kopalińskiego jest to imię literackie utworzone przez Wincentego Reklewskiego pod koniec XVIII wieku, które spopularyzował poemat Wiesława K. Brodzińskiego.Wiesława.. Wiesław.. Wiesława to osoba spontaniczna, pewna siebie i energiczna.. Była to skrócona forma imienia Wielisław, Wielesław.. Nie lubi upominać się o swoje.. Wydaje się .Pochodzenie: imię pochodzenia słowiańskiego o niejasnej etymologii.. Lubi przewodzić innym, kocha ryzyko, jest gotowa do podejmowania szybkich decyzji.. Pokora jest jego mocną stroną.. Wiesław to imię słowiańskie, najprawdopodobniej będące skrótem staropolskiego imienia Wielisław..

Poznaj znaczenie ...

Kocha piękno.. Doroszewski zaś wywodził je z imienia Więcesław - Więsław (przez błędne odczytanie Wiesław).. ZDROBNIENIA IMIENIA WIESŁAW.. To co Cię może zaskoczyć - imię skrywa też charakter danej osoby!. Odmiana imienia WiesławWiesław to imię pochodzące od imion Więsław, Więcesław i Wielisław.. Wiąże się je także z nazwą rzeki Wisły.. Wiesława jest ciepłą, szczerą i sympatyczną kobietą.. Związek z Wiesławą może okazać się fascynującą i niekończącą się przygodą.. Forma Wiesław (Veslao) potwierdzona jest w r. 1373, a Wielisław - Wiesław w r. 1430.Znaczenie imienia: Wiesław.. Jeszcze inna teoria głosi, że imię Wiesław wymyślił na początku XIX w. poeta Wincenty Reklewski.Wiesław - znaczenie i pochodzenie imienia.. Imię to może oznaczać mężczyznę, który docenia osiągniętą sławę lub głosi sławę.Wiesław: charakterystyka imienia.. Przypuszczalnie wywodzi się od staropolskich imion Wielisław, WiWiesław.. Znane : Wiesław Chrzanowski, Wiesław Drzewicz, Wiesław Gołas, Wiesław Michnikowski, Wiesław Ochman.. Wiesław to imię słowiańskie o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu.. Wiesław jest człowiekiem wrażliwym, posiadającym duszę artysty.Wiesława ZNACZENIE IMIENIA WIESŁAWA.. Znaczenie imienia Wiesława Wiesław to skrót od dłuższego, słowiańskiego imienia , które brzmiało zapewne Więcesław - "więcej sławy" lub Wielisław - "nakazujący sławę".WIESŁAW - znaczenie imienia dla chłopca..

Wiesław - pochodzenie i znaczenie.

Charakterystyka imienia - Mężczyzna o imieniu Wiesław jest energicznym, przedsiębiorczym człowiekiem, szczerym i bezpośrednim.. Przy tym jest również niezwykle.. Wiesław to bardzo rozrywkowy i gadatliwy mężczyzna.. Imię zazwyczaj oznacza mężczyznę, który osiągnął sławę i pragnie jej jeszcze więcej.. Wiesław to staropolskie imię męskie o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu.. Pociąga go wszelka nowość i każda forma władzy.Znaczenie imion Wiesław.. Imię oznaczające osobę, która pragnie sławy.. Jest to staropolskie imię męskie.. Mogło oznaczać "tego, kto pragnie sławy".. Pierwsze użycie tego imienia w Polsce datuje się na XIV w. Wiesław to osoba nieco nerwowa i niecierpliwa.Wiesława: znaczenie imienia.. Imieniny : 22 maja, 7 czerwca, 21 listopada i 9 grudnia.2.. Mogło oznaczać "tego, kto pragnie sławy".. Szczera i bezpośrednia, czasem aż nazbyt.Sprawdź najpopularniejsze imiona żeńskie i popularne imiona męskie na literę W. Dowiedź się skąd pochodzi imię i jakie to imię ma znaczenia.. Prawdopodobnie jest to skrócona forma imienia Wielisław lub Wielesław, co mogło oznaczać: ten, kto pragnie sławy.. ZDROBNIENIA IMIENIA WIESŁAWA.. Najprawdopodobniej wywodzi się z języka słowiańskiego.. Także : Wiesiu, Wiesiek.. Może też oznaczać: "ten, który docenia osiągniętą sławę sławę"..

Poznaj znaczenie imienia Weronika .

Źle czuje się w tłumie.. Pochodzenie imienia Wiesław.. Wiesław jest mężczyzną bardzo charyzmatycznym, przez co ciężko nie zwrócić na niego uwagi.. Pochodzenie i znaczenie imienia -staropolskie imię męskie.. Wiesław potrzebuje.. Życie towarzyskie.. Znaczenie imienia Wiesław Rodzina i miłość.. Lubi naturę i samotność.. Pochodzenie i znaczenie imienia Imię słowiańskie, prawdopodobnie utworzone jako skrócenie imienia Wielisław, oznaczającego mężczyznę, który ma zyskać wielką sławę.. Wiesław - zdrobnienia.. W życiu pociąga go wszelka nowość i władza.Imię Wiesław Sprawdź znaczenie i pochodzenie imienia Wiesław na Niebieskie Pudełko.. Wiesław to imię pochodzenia słowiańskiego, od nazwy rzeki Wisły.. Zwierzę: szopWiesław ZNACZENIE IMIENIA WIESŁAW.. Jego grono przyjaciół jest szerokie i ma ogromne powodzenie u płci przeciwnej.Wiesław.. Ma szansę osiągnąć wysoki szczebel władzy.. imię słowiańskie o niejasnej etymologii.. Wiesław jest człowiekiem wrażliwym posiadającym duszę artysty.. IMIENINY WIESŁAWY.. Nosi je zazwyczaj kobieta, która twardo stąpa po ziemi, realistka.Wiesław.. Przy tym wie, czego pragnie i zawsze potrafi to osiągnąć.. Swój talent najchętniej ulokowałby w takich zawodach jak aktor lub muzyk.Wiesław - znaczenie i pochodzenie imienia.. Wiesław to człowiek skryty i cichy.. Jego pierwotną, staropolską formą był "Wielisław" - tłumaczony jako: "ten, który pragnie sławy".. Przypuszczalnie wywodzi się od staropolskich imion Wiesław, Więcesław, Wielisław i Wielesław.. Inne źródło podaje natomiast, że wywodzi się ono od formy "Więcesław" i jest związane z rzeką Wisłą.Znaczenie i charakterystyka imienia: Wiesław jest człowiekiem o wygórowanych ambicjach, który stale uważa, że jest niedoceniany.. O ile partner przetrzyma.. Życie towarzyskie.. Imię Wiesław posiada korzenie słowiańskie.. Wiesław to dusza towarzystwa i idealny partner wspólnych wypadów oraz wszelakich imprez..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt