Opis psa o psie który jeździł koleją

Pobierz

Okazało się jednak, że naczelnik stacji kazał zawiadowcy pozbyć się psa.. b) Do sklepu.. Pies został u niej przez całą zimę i sam wrócił do domu.. Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.Opis psa Lampo Lampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją".. 6.Opis.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec, by zatrzymać pociąg i uwolnić psa.. Lampo odprawia pociąg razem z zawiadowcą.. Kudłaty psiak o wesołych oczach i uszku sterczącym wyglądał sympatycznie i śmiesznie.. Sprytny pies nie bał się ludzi, dawał się karmić i chętnie służył.O psie który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem o oddaniu i całkowitym poświęceniu.. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.. Zawiadowcę stacji i śmiesznego kundelka łączy niezwykły związek.. 2.O psie, który jeździł koleją - Motyw przyjaźni Przyjaźń to główny wątek utworu.. Zawiadowca wysłał więc Lampo.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją Lampo to główny bohater utworu.. Pies przyjeżdża do Marittimy.. a) Pies atakował ludzi..

Napisz inne zakończenie o psie który jeździł koleją.

Sam wyprawiał się w dalekie podróże pociągami, ale zawsze wracał do swojego przyjaciela zawiadowcy.Streszczenie szczegółowe 1 Ta historia wydarzyła się we Włoszech, jest opowieścią o psie, który jak prawdziwy turysta potrafił podróżować koleją sam, po wielkim kraju.. W podziękowaniu za uratowanie życia Adele postanowił nagrodzić psa tym, że będzie zawsze towarzyszył mu w podróżach.. Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".był psem pododnym do szpica i owczarka.jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony …O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Roman Pisarski postanowił przenieść te opowiadania na karty własnej książeczki.. b) Ludzie przyjeżdżali oglądać wyjątkowego psa, bo pies stał się bardzo popularny.. 8) Dlaczego naczelnik kazał usunąć psa ze stacji?. .Książka O psie, który jeździł koleją autorstwa Pisarski Roman, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 16,28 zł..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.. Na stacji panowało zamieszanie.. W drodze powrotnej, gdy już chciał wsiąść do pociągu, przytrzasnęły go drzwi automatyczne.opis lampo; lampo - o psie, ktÓry jeŹdziŁ kolejĄ - karty pracy; oŚ liczbowa - do uzupeŁnienia; szeŚcian; ŚwiĄteczny kalendarz rodzinny; dzieŃ dziadka; dzieŃ babci; znajdŹ literki; obieg wody w przyrodzie; doskonalenie umiejĘtnoŚci rytmicznego czytania tekstu; legenda mapy; dwuznak ch - karty pracy; nauka czytania, zwierzĘta .Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. c) Na kolację do Piombino.. Sprawdź czy umiesz.Zawiadowca i kolejarze szybko przyzwyczaili się do ucieczek psa.. "O psie, który jeździł koleją" jest wzruszająca, do tej pory pamiętam, że wzbudziła we mnie jako dziecku wiele emocji, a ponadto przywodzi wspomnienia z dzieciństwa, dlatego bardzo miło o niej myślę .O psie, który jeździł koleją - Test 1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Zawiadowca zaprzyjaźnia się z psem.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z bufetu.O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech..

Pies jeździł pociągami w różne strony kraju .

Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Plan wydarzeń 1. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Książka "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Podczas jednej z nich, gdy Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, przytrzasnęły go drzwi pociągu.. 3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją Pies z dzieła Pisarskiego to kundel nieco podobny do owczarka, a trochę do szpica.. plisssssssssssss na dziś ja wam napisze a potem wy:) 0 ocen .. Odwiedź mnie na Facebooku: "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją - opowieść o psiej miłości, wierności i oddaniu.. O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o .Pomysł napisania opowiadania o Lampo powstał, kiedy Roman Pisarski poznał historię psa, która została opisana we włoskiej gazecie.. 2011-10-16 20:17:42Opisy GG (10770) Programowanie (16265) Programowanie Webowe (3327) ..

2010-04-10 23:34:41; Czy lubicie książke ,,o psie który jeździł koleją" ?

Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Pies odwiedza Piombino.. Historia, która od lat jest uwielbiana przez kolejne pokolenia dzieci.. Zwierzę przypomina mieszańca owczarka i szpica.W książce pt. "O psie , który jeździł koleją" opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Podczas zamieszania, które powstało w pociągu, Lampo wyskoczył i ukrył się w krzakach.Czy to normalne jak spłakałem się mocno z powodu Lampo czytając "O psie, który jeździł koleją "?. Na jego grzbiecie znajdowała się jasnego koloru pręga przypominająca błyskawicę, stąd imię Lampo (po włosku "błyskawica").Mar 11, 2021Słynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.. Lampo od pierwszego momentu wzbudził zainteresowanie i sympatię kolejarza.. Był przebiegły i pomysłowy .. test z lektury o psie, który jeździł koleją pdf Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania.. Pies przyjeżdża do Marittimy.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. "O psie, który jeździł koleją" opowiada o przyjaźni i lojalności, które rodzą.. Chociaż ta opowieść jest dziwna, wydarzyła się naprawdę.. Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.O psie, który jeździł koleją - streszczenie Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. REKLAMA Pewnego dnia na stacji Marittima w środkowych Włoszech czekano na pociąg z Turynu.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. 9) Dlaczego pies uległ wypadkowi?. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!a) Do kolegi zamieszkałego w Turynie.. Rozwiąż test!. Błyskawica ).Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do.. Nam historia Lampo bardzo się spodobała, mimo, iż jej finał był dla niego tragiczny, to dokonał wielkiej rzeczy i wykazał się niesamowitą odwaga i oddaniem.W latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech wyjątkowy pies.. Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo ( wł. c) Pies szczekał na naczelnika.. Ma wesołą mordkę ozdobioną po bokach spiczastymi uszami, z których jedno sterczy ku górze, wyczulone na najlżejsze nawet dźwięki, drugie zaś opada na dół, nadając zwierzęciu jednocześnie zawadiacki i pocieszny wygląd.Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. Pies dostaje imię..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt