Czy ściąganie w szkole to grzech

Pobierz

Nie ma wątpliwości, że to niemoralne.. Ściąganie jest przeważnie potępiane przez nauczycieli i trudno się dziwić.Czy sciaganie na sprawdzianach to grzech?. Oszukujący współzawodnik powinien być wykluczony ze współzawodnictwa.. Maj i czerwiec to miesiące matur, egzaminów wstępnych, poprawek i przede wszystkim wystawiania ocen w szkołach.Czy ściąganie na lekcji to grzech ?. Katolicy nie zaliczają go do grzechów głównych, ale odpowiednia interpretacja ósmego przykazania " Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.". Po prostu zawsze mnie to ciekawiło, i poproszę o poważne odpowiedzi.Ściąganie nie poszerza zakresu informacji z dziedzin, które nas interesują i ciekawią.. Uczniowie nie potrafią samodzielnie rozwiązywać problemów ani planować swojej pracy.Sep 22, 2020Czy ściąganie w szkole jest grzechem?. Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca jednoznaczna, oferuje stronom ?za?. Punkty graniczne wyznaczają więc dwa elementy: cudza szkoda materialna i .Działanie takie jest wspierane i wzmacniane przez szkolny system nauczania w postaci stopni czy stypendiów naukowych.. Z moralnego punktu widzenia oszustwo jest czymś złym.. Jest to wymysł, który ma służyć temu aby ludzie bardziej cenili kościół i uzależniali się od niego.Aug 12, 2021raczej to nie grzech ja praktycznie sciągam na kazdej lekcji gdy mam y kartkówkę i pomagam całej klasie bo mamy takiego gostak co nam pozwala siagac i palić ćmiki na lekcji Odpowiedz na ten komentarzCzy ściąganie jest grzechem?.

Jun 13, 2022Czy ściąganie w szkole to grzech?

Czy to grzech i czy zgadzacie sie z tym tekstem "Poruszyliśmy tenże problem w szkole na katechezie i nasz kapłan powiedział coś takiego, że ściąganie jest grzechem, owszem, ale nie musimy się z niego spowiadać, bo jest to grzech lekki, jednakże jeśli nie uczymy się, bo ciągle tylko liczymy na ściąganie to wówczas powinniśmy się z tego spowiadać bo jest to grzech ciężki"Ściąganie jest grzechem z którego warto się wyspowiadać.. Nie jest rzeczą dziwną, że takie pytanie pojawia się właśnie teraz, pod koniec roku szkolnego.. KK mnie zaskoczył.. Pozwolę sobie zacytować w całości artykuł, autorstwa Andrzej Macura: Dzisiejszy Dziennik przedstawił nas jako tych, którzy chcą walczyć ze .Ale ściąganie na własny użytek to oczywiste narażenie autora na pomniejszenie zysków ze sprzedaży, zaś rozpowszechnianie pirackich kopii dla pieniędzy to z kolei czerpanie zysków, do których nie ma się prawa.. Ja tak ciężko znoszę porażki.. Kto ściąga, postępuje nieuczciwie wobec siebie, kolegów, nauczycieli, a także wobec osób, które dopiero spotka w życiu.. To prawda i nie ulega ona wątpliwości.. Ściąganie jest przeważnie potępiane przez nauczycieli i trudno się dziwić.Wielu młodych ludzi pyta: czy powinienem mieć wyrzuty sumienia, kiedy ściągam w szkole?. Jacek Granatowski, katecheta w liceum: - Ściąganie to grzech..

Ściąganie to nie grzech….

czy może tak bezpośrednio mówiłeś: "możesz kłamać", ale na pewno teza "grzech to to, co robi krzywdę" była dla mnie .KK mnie zaskoczył - KoziołekWeb.. A w nim temat, z którym łatwo się nie zgodzić: że według Biblii zasada "to co nie krzywdzi innych, jest dozwolone" nie zawsze wystarczy.. Ostatni odcinek przed wakacjami!. Dlaczego więc ściąganie istnieje w niepokojąco szerokim .Ściąganie to oszustwo.. Polemika na ten temat mogłaby trwać godzinami.. Dawno nie miałem okazji przeczytać tak inteligentnego wywodu dlaczego piractwo to nie kradzież, ani grzech.. Zgodnie z tym co mówi przypowieść biblijna o talentach, Pan Bóg każdemu z nas dał coś, co możemy rozwijać i ?zakopanie?. Proszę.May 12, 2021Jun 9, 2022May 28, 2022Katarzyna Malinowska: Czy ściąganie na maturze to grzech?. Praktycznie na każdą lekcję ( jak mam kartkówkę, sprawdzian i tak czasami ).. Skrajnie nieuczciwe jest totalne ściąganie, tzn. próby prześlizgnięcia się przez szkołę bez własnego wysiłku.. Ks. Roman Balunowski, dyrektor wydziału duszpasterskiego w Kurii Metropolitalnej: - To bardzo trudne pytanie.. Tak jak w pytaniu.. Taka postawa prowadzi do lenistwa i niefrasobliwości..

?.To nie jest grzech..

Ale ktoś, kto na ogół się uczy, a korzysta ze sciąg w sytuacjach "podbramkowych" moim zdaniem nie popełnia grzechu.Jun 8, 2022Nie trzeba meldować mu o każdej sytuacji, gdy ktoś ściąga.. MondfaŚciąganie nie jest grzechem z prostej przyczyny- coś takiego jak grzech tak naprawdę nie istnieje.. Ja staram się unikać ściągania ,bo do niczego dobrego nie prowadzi, można mieć przez to nieprzyjemności a i satysfakcja z oceny nawet słabej jest większa niż kiedy się ściąga.. Różnie w życiu bywa i czasem może się zdarzyć mniej lub bardziej oszukać nauczyciela/wykładowcę.. Grzech ciężki to naruszenie porządku moralnego w jakichś ważnych sprawach.. Przede wszystkim dlatego, że to nauczyciel ma obowiązek pilnować, by nikt nie ściągał i dbać o uczciwe podejście do nauki.Rzecz w tym, że prawie wszyscy ludzie pytani o to, czy chcieliby podlegać ocenie, kiedy nie są o tym uprzedzeni, odpowiadają przecząco.. i ?przeciw?. Ale tak czy nie, grzech lekki czy ciężki.Ściąganie nie poszerza zakresu informacji z dziedzin, które nas interesują i ciekawią.. Gdyby był grzechem to nie było by wcale świętych, bo jakoś nie chce mi się wieżyć, że nikt nigdy nie zgapiał od kolegi/ koleżanki lub nie ściągał z karteczek itp. ;DNa pewno jest grzechem ściąganie, dzięki któremu można niezasłużenie dostać nagrodę, stupendium itp. Tylko czasami jest to naprawdę potrzebne a nie raz się nie douczam..

I nie sądzę, by to było grzechem.

Jednak na początku takich rozważań warto wyjść od pytania: ?czym jest ściąganie?. Zgodnie z tym co mówi przypowieść biblijna o talentach, Pan Bóg każdemu z nas dał coś, co możemy rozwijać i ?zakopanie?. wskazuje na to, że oszukiwanie jest czynem niegodnym katolika.Ks.. Jest to na pewno jakaś forma nieuczciwości.. Odpisujący również współzawodniczy, ale czyni to w sposób nieuczciwy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt